Aktör Lee Yi Kyung Bir Sivilin Hayatını Kurtardı

3
(2)

Eulachacha Waikiki, Children of Nobody, Partners for Justice ve bunlar gibi bir çok dizide rol almış olan ayrıca iki Türk misafiri de evinde ağırlayıp program çeken Lee Yi Kyung geçtiğimiz günlerde bir sivilin hayatını kurtardı olayın detayları ise şu şekilde.

19 Mart sabahının erken saatlerinde, sarhoş bir kişi kendini hareketli bir kamyonun önüne atmaya çalıştı. Neyse ki, kamyon o kişiye çarpmadan önce durmayı başardı, ancak birey diğer hareket eden araçlara doğru yürümeye başladı.

Bir tanığın ifadesi şöyle: “Sarhoş kişinin önüne atladığı kamyonun şoförü hemen araçtan indip vatandaşı durdurdu ve aracı kamyonun arkasındaki aracı sürmekte olan oyuncu da dışarı çıktıp kamyon şoförüyle birlikte sarhoş olan bireyi daha fazla tehlikeye neden olmaması için yoldan almasına yardımcı oldu.”

Tanığın ifadesine devam etti: “Lee Yi Kyung sarhoş kişiyi uzun süre sıkı sıkı tuttu ve sokağa ya da nehre atlamasını engellemeye çalıştı hatta buna engel de oldu. Herkes kızardı ve korkmuştu, bu yüzden arabalarından çıkamadılar ama o tereddüt etmeden arabasından inip kamyon şoförü ve sarhoş olan kişiye yardım etti. Ayrıca paltosunu da sarhoş olan kişiye üşümemesi için verdi ve daha fazla girişim yapılmadığından emin olmak için kişiyi tuttu. Onun bu güzel cesareti birinin hayatının kurtulmasını sağladı. ”

Polis olay yerine bir süre sonra geldi ve sarhoş oldup intihar girişiminde bulunmuş olan bireyi güvenliğe aldı.

Lee yi-kyung, geçen yıl Kasım ayında Ulusal Polis Teşkilatı tarafından düzenlenen ’62. Yıldönümü 112 Günü’ töreninin 112 büyükelçisi olarak atanmıştı ve şunları söylemişti : “O zaman bana bir teşekkür mektubu ve teşekkür plaketi verildi. Ayrıca güzel ve huzurlu bir Kore’ye aktif olarak yardım edeceğim. ” ve bu yaptığı davranış ile bunu kanıtlamış oldu.

26 Mart’ta Lee Yi Kyung’un ajansı HB Entertainment ise bir açıklama yaptı. Lee Yi Kyung ile görüştüklerini ve bu haberin doğru olduğunu söyledi. Lee Yi Kyung ajansına, düşünmeden arabadan çıktığını çünkü bu olayın hemen gözleri önünde olduğunu belirtmiş. Sadece yapılması gerekeni yaptığını söylemiş ve bu yüzden bir hikaye yapılması gerektiğini düşünmüyormuş.

(1) (2)

Bir önceki yazımız için tıkla

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?