APRIL Naeun ‘un Zorbalık İddialarını Yayan Kişi Özür Diledi

5
(1)

APRIL Naeun tarafından ilkokul zamanlarında Naeun ile birlikte okudukları okullarında zorbalık gördüğünü iddia eden bir netizen (bundan böyle yazımızda “A” olarak adı geçecektir.) yakın zamanda bir özür mektubu ile özür diledi ve iddialarının sahte olduğunu belirtti.

22 Temmuz’da “A”, çevrimiçi bir toplulukta ilkokulda Naeun ile arkadaş olduklarını, ancak Naeun ve başka bir arkadaşı tarafından zorbalığa uğradıklarını bildirdi. “A”, o zamanın anılarından hala etkisi içerisinde olduklarını ve bu yüzden Naeun’dan özür dilemesini istediklerini belirtti. O zamandan sonra bu yazı silindi.

Buna karşılık, Naeun’un ajansı olan DSP Media iddiaların tümünü reddetti ve hızla yayılmaya başlayan zorbalık söylentilerine karşı da yasal işlem başlatacağını söyledi.

24 Temmuz’da “A”, Naeun hakkında iddia ettikleri her şeyin uydurulduğunu ortaya koyan, elle yazılmış bir özürle çevrimiçi bir topluluğa girdi ve orada özrünü yayınladı. Ayrıca orijinal yazının yazarı olarak kendilerini tanımlayan kişisel bilgileri de dahil ettiler.

Özür diledikleri yazının Türkçeye çevirilmiş hali ise şu şekildedir:

Bunu 22 Temmuz 2020’de Nate Pann’da yaptığım görev için sorumluluk almak amacıyla yazıyorum. Okulda zorbalık ve APRIL Naeun ile ilgili iddiaların hepsinin sahte ve yayınladığım içeriğin benimle hiçbir ilgisi yok. APRIL’den Naeun ve hayranlarından bu söylentiyi yaratıp yaydığım ve onlara zarar verdikleri için özür dilerim. Bir kez daha zarar verdiğim için özür dilerim.

“A”nın yayınladığı özür yazısı

APRIL şu anda 29 Temmuz’da gerçekleşecek olan geri dönüşlerine hazırlanıyor. DSP Medya, geri dönüşün ileri bir tarihe alındığı konusunda söylentileri reddetti ve Naeun’un 23 Temmuz’da refahı nedeniyle dans pratiği yaptığını açıkladı.

(1)

Önceki yazımız için tıklayın.

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?