BTS Grup Tanıtımı

0
(0)

BTS, diğer adıyla Bangtan Boys, Big Hit Entertainment tarafından 2013 yılında oluşturulan Güney Koreli grup. Fandom isimleri ‘A.R.M.Y’.

”KURŞUN GEÇİRMEZ İZCİLER/ÇOCUKLAR”

“Bangtan Boys” ” Bangtan Sonyeondan” ” Bulletproof Boy Scouts” ve “Beyond the Scene” isimleri ile de bilinen BTS 7 kişilik erkek müzik grubudur. 12 Haziran 2013’te resmi çıkışlarını yaptılar. 4 vokal ve 3 rapper’dan oluşan grup Kpop dünyasına yeni yollar açmaya devam ediyor.

Üye Profileri

RM

Gerçek Adı: Kim Nam Joon (김남준)

Sahne Adı: RM, Rap Monster

Doğum Tarihi: 12 Eylül 1994

Doğum Yeri: Ilsan – Gyeonggi-d

Kan Grubu: A

Burcu: Başak

Boyu: 1.81

Kilosu:67

Ailesi: Anne, Baba, Kız Kardeş

Gruptaki Pozisyonu: Ana rapçi, Lider

Solo Kariyeri: RM(Mixtape), Mono

Kim Namjoon sahne adıyla RM olarak tanınıyor. BTS grubunun lideridir. Gruptaki en yüksek (148) IQ seviyesine sahip üyedir. Üyeler arasında en iyi ingilizce konuşan kişidir RM. İngilizceyi Friends dizisini izleyerek küçük yaşta kendi çabaları ile öğrendi. Eşyalarını çok sık kaybettiği ve dokunduğu çoğu şeyin kırılmasına sebep olduğu için Yıkım Tanrısı lakabına sahiptir. Bir röportajında çocukluk hayalinin güvenlik görevlisi olmak olduğunu söylemiştir. Sosyal aktivitelerden en çok müze ziyaretlerini seviyor. Yeni hedefinin GRAMMY müzik ödüllerinde aday olarak gösterilmek olduğunu söyledi.

JİN

Gerçek Adı: Kim Seok Jin (김석진)

Sahne Adı: Jin

Doğum Tarihi: 4 Aralık 1992

Doğum Yeri: Gwacheon – Gyeonggi-do

Kan Grubu: 0

Burcu: Yay

Boyu: 1.79

Kilosu: 63

Ailesi: Anne, Baba, Abi

Gruptaki Pozisyonu: Vokalist, Grubun Görseli

Kim Seokjin sahne adıyla JİN olarak tanınıyor. Kendisini hayranlarına (ARMY) Worldwide Handsome (Dünya Çapında Yakışıklı) olarak tanıtıyor. Yemek yapmayı ve yaptığı yemeklerin beğeni ile tadılmasını seviyor. BTS grubunun en büyük üyesidir. Üniversitede oyunculuk bölümünden mezun olduğu bilinmektedir. Jin şarkı söylemek ve dans etmek dışında gitar,piyano çalabiliyor. Hayranlarını (ARMY) ve üyeleri çoğu zaman soğuk espiriler yaparak güldürmeye çalışır. Hayranları (ARMY) onun grubun en büyük üyesi olmasına rağmen en küçük üyesi gibi davranışlarını tatlı ve sevimli buluyor. Grup içerisinde geniş omuzları ve yakışıklı yüzü ile dikkatleri üzerine çok çabuk çekiyor.

SUGA

Gerçek Adı: Min Yoon Gi (민윤기)

Sahne Adı: Suga (Solo olarak Agust-d)

Doğum Tarihi: 9 Mart 1993

Doğum Yeri: Buk-gu – Daegu

Kan Grubu: 0

Burcu: Balık

Boyu: 1.76

Kilosu: 59

Ailesi: Anne, Baba, Abi

Gruptaki Pozisyonu: Lider Rapçi

Solo Kariyeri: Aguts D

Min Yoongi sahne adıyla Suga olarak tanınıyor. Beyaz teni, tatlı gülümsemesi ve basketbolda oynadığı pozisyon (shooting guard) sayesinde sugar (şeker) kelimesini andıran SUGA sahne adını almıştır. Üyeler ve hayranları (ARMY) tarafından bilindiği üzere Suga hareket etmeyi pek sevmiyor o yüzdende Hareketsiz Min lakabına sahiptir. Hareket etmeyi ve spor yapmayı sevmemesine rağmen basketbol oynamayı sevmektedir. Bir röportajında çıkış yapmadan önce bu kadar çok dans edeceğini bilse gruba girmeyeceğini dile getirmişti. Hobileri arasında fotoğraf çekmek ve ayaktayken oturmak, otururken yatmak, yatarken uyumak vardır. İlerideki hedefinde MİN PD olarak anılmak var.

J-HOPE

Gerçek Adı: Jung Ho Seok (정호석)

Sahne Adı: J-hope

Doğum Tarihi: 18 Şubat 1994

Doğum Yeri: Gwangju

Kan Grubu: A

Burcu: Kova

Boyu: 1.77

Kilosu: 65

Ailesi: Anne, Baba, Abla

Gruptaki Pozisyonu: Rapçi, Ana dansçı

Solo Kariyeri: Hope World

Jung Hoseok sahne adıyla J-HOPE olarak tanınıyor. Sahne adını seçmesindeki en büyük etken hayranları (ARMY) için bir ışık ve umut kaynağı olmak istemesidir. Egzersiz yapmaktan nefret etmesine rağmen grubun ana dansçısıdır ve çok güzel dans eder. Stajyer olmadan önce sokak dansı yaptığı bilinmektedir. Böcekleri sevmez ve grup üyeleri arasında en korkak üye olarak bilinir. Hayranları (ARMY) J-Hope‘un güneş olduğunu düşünüyor. Yalan söylemeyi beceremez ve kendini çok çabuk ele verir. Hayranları (ARMY) arasında Choreography King (Kareografi Kralı) lakabına sahiptir. Gruptaki pozisyonu rapper olsada vokalide en az rapleri kadar dikkat çekicidir.

JİMİN

Gerçek Adı: Park Ji Min (박지민)

Sahne Adı: Jimin

Doğum Tarihi: 13 Ekim 1995

Doğum Yeri: Busan

Kan Grubu: A

Burcu: Terazi

Boyu: 1.75

Kilosu: 61

Ailesi: Anne, Baba, Erkek Kardeş

Gruptaki Pozisyonu: Vokalist, Dansçı

Park Jimin sahne adıyla JİMİN olarak tanınıyor. hayranları (ARMY) ve üyeler onu pirinç kekine benzettikleri için Mochi (Pirinç Keki) lakabına sahiptir. Dans etmeyi çok seviyor. Çoğu zaman oturduğu yerden dahi düşmeyi becerebiliyor o yüzden bunun Jimin için bir yetenek olduğu düşünülmekte. Bir röportajında vücudunda en çekici bulduğu yerinin gözleri olduğunu söylemiştir. Çok mutlu olarak güldüğünde gözleri kayboluyor ve göremediğini dile getiriyor. grup içinde en kısa (en minnoş) üyedir. Küçük parmakları, elleri ve ayakları ile üyeler çoğu zaman dalga geçmektedir (iyi anlamda). Hayranları (ARMY), üyeler ve hatta Jiminde dahil olmak üzere hiç kimse melek mi yoksa peri mi olduğu konusunda kararsız. J-HOPE‘dan sonra gruptaki en korkak üyelerden biriside Jimin‘dir. Çoğu şeyden korkar (mesela kelebek).

v

Gerçek Adı: Kim Tae Hyung (김태형)

Sahne Adı: V

Doğum Tarihi: 30 Aralık 1995

Doğum Yeri: Daegu

Kan Grubu: AB

Burcu: Oğlak

Boyu: 1.79

Kilosu: 62

Ailesi: Anne, Baba, Kız Kardeş, Erkek Kardeş

Gruptaki Pozisyonu: Vokalist, Dansçı

Kim Taehyung sahne adıyla V olarak tanınıyor. V garip yüz ifadeleri yapmayı sevdiği için üyeler ve hayranları (ARMY) ona Blank Tae ve TaeTae lakabını vermiştir. Hayranları (ARMY) ile PC Game oynamayı seviyor. Hwarang adlı dizide oyunculuk yapmıştır. Stajyerlik döneminden önce saksafon çalıyordu ve idol olmasaydı saksafon yıldızı olmak isteyeceğini söylemişti. Grup tanıtımı sırasında en son açıklanan üye V‘dir. 2017 yılında Dünya En Yakışıklılar listesinde 1. olmuştur. Ses tonu kalın olmasına rağmen naif ve yumuşak bir kişiliğe sahiptir. Ayakkabı giymeyi sevmez o yüzden çoğu kamera arkası görüntüde terlik ile görmeniz muhtemeldir.Hayranlarından (ARMY) güç alıyor ve onlarla yaptığı her şeyi çok seviyor. Ruh halini yansıtan resimler yapmayı çok seviyor. V hayranlarına (ARMY) her zaman ”Birimizi sevmiyorsanız hiç birimizi sevmeye hakkınız yok” prensibini aşılamaya çalışmaktadır.

JUNGKOOK

Gerçek Adı: Jeon Jung Kook (전정국)

Sahne Adı: Jungkook

Doğum Tarihi: 1 Eylül 1997

Doğum Yeri: Busan

Kan Grubu: A

Burcu: Başak

Boyu: 1.78

Kilosu: 66

Ailesi: Anne, Baba, Abi

Gruptaki Pozisyonu: Vokalist, Dansçı, Rapçi, Maknae

Jeon Jungkook sahne adıyla JUNGKOOK olarak tanınıyor. BTS grubunun en küçük üyesi ‘Golden Maknae’dir. Jungkook elini attığı her işte başarılı olması ile bilinmektedir. 2011 yılında Superstar-K yarışmasına katılmış fakat seçilmemiştir. Buna rağmen yedi ayrı eğlence sektörü firmasından teklif almayı başarmıştır. RM‘i gördükten sonra BTS grubuna girmeyi tercih etmiştir. Dans yeteneklerini geliştirmek üzere Los Angeles’ta eğitim almıştır. Çok duygusal olmasına rağmen duygularını dışa vurmuyor. Küçük yaşta gruba katılıp üyeler ile büyümüş olması her üyeden bir parça taşımasının sebebini açıklamaktadır. Video çekmeyi ve çektiği videoları montajlamayı sevmektedir. Hatta kendi çekimi ve montajı kendine ait G.C.F serisi vardır. Dans,çizim ve vokal konuları dışında rap yetenekleride takdir edilecek nitelikte güzeldir.

12 Haziran 2013’te “2Cool 4Skool” albümünün çıkış şarkısı ‘No More Dream’i yayınlayarak resmi olarak çıkışlarını yapmış oldular. . İlk performanslarını (No More Dream, We’re Bulletproof Pt.2, Like) 12 Haziran’da albüm tanıtımı için yapılan showcasede sahnelediler. Yazdıkları şarkı sözleri, danslarıyla ve Freestyle (doğaçlama) rapleriyle kısa sürede ilgi odağı oldular.
Most Beautiful Moment in Life üçlemesi ( The Most Beutiful Moment in Life Part 1,The Most Beutiful Moment in Life Part 2 ve The Most Beautiful Moment In Life: Young Forever) ile Billboard 200 listesine girerek yükselişini sürdürdü.
The Most Beautiful Moment In LifePart 1,The Most Beutiful Moment in Life Part 2 ayrıca Billboard World Albums Listesi’nde 1 numarada yer aldı ve birkaç hafta boyunca listede kalarak BTS’i bu başarıya ulaşan ilk K-Pop grubu yaptı.
The Most Beautiful Moment in Life: Young Forever , 2016 Melon Müzik Ödülleri’nde (MMA) “Yılın Albümü” ödülünü aldı. Bu ödül BTS’in çıkışlarından itibaren ilk daesang’ı, diğer bir deyişle ilk “Büyük Ödül”ü oldu. Grup ikinci full albümleri, Wings’in yayımlanması ile, (iTunes’ta 26 ülkede #1 numaraya yerleşti) kendilerini aşmaya devam ettiler. Albüm ayrıca Billboard 200 listesine 26 sıradan giriş yaptı. (Bir K-Pop albümün ulaştığı en yüksek sayıydı. Bu da grubu, hem 3 tane kayıtla listeye giren ilk K-Pop grubu, hem de listede 1 haftadan daha fazla zaman geçiren ilk K-Pop grubu yaptı.) Kendi ülkelerinde (Güney Kore), Wings yayımlandığı ilk ayında 681,924 tane kopya sattı ve Goan tarihinde en yüksek ilk ay albüm satış rekorunu kırdı. Aynı zamanda Goan tarihinde şimdiye kadar en yüksek satış yapan albüm oldu. Albümün ilk teklisi, “Blood Sweat & Tears” grubun Gaon Dijital Listesi’nde ilk ‘yerli number one hit’i oldu. Bugüne kadar, BTS’in diskografisi tahmini olarak dünya çapında 2.5 milyon civarında sattı. Geniş ve uluslararası hayran kitleleriyle (ARMY), Asya, Avrupa, Avustralya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da verdikleri ‘sold out’ konserleriyle tanınırlar. BTS’in olağanüstü performansları onlara 2015 Mnet Asian Music Awards’ta (MAMA) “En İyi Dünya Performansçısı” ödülünü kazandırdı.2 Aralık 2016 tarihinde “Yılın sanatçısı” ödülünü alarak ‘uçuk bir hayal’ olacak kadar büyük dedikleri 2. büyük ödüllerini aldılar. Bts üç büyük şirketten çıkmayan ve bunu başaran ilk sanatçı oldu. 13 şubat 2017 tarihinde Wings albümünün devamı You Never Walk Alone ‘u çıkış şarkıları Spring Day ile yayınladılar. 24 saat içinde 9.4mn izlenme ile kendi rekorlarını kırdılar. 20mn’a en hızlı ulaşan kpop grubu oldular. Aynı zamanda all kill ile korenin en büyük müzik portallarından biri olan melon’u fazla yükleme ile hayranları siteyi 1 saatte çökerttiler Billboardın World Albums listesine #8. Sıradan girip 28 hafta boyunca top10’da kalmayı başaran tek grup oldular. Top Social 50de ise uzun sür birinci sırada kaldılar. Billboard müzik ödüllerinde Top Social Artist dalında ödüle aday gösterildiler. Böylece onları listenin başında yer alan ilk Koreli grup yaptı.Spotify uygulamasında 1 milyon takipçiyi aşan tek K-pop grubu oldular.Twitter üzerinden yapılan oylamada twitteri cökertmesine ramak kalan army’ler attıkları tweet sayısıyla inanılmaz bir rekor kırdılar(verilere göre 300mn’a yakın bir rakam). Bu dünya tarihine bir ilk olarak geçti . Aynı zamanda geniş sosyal medya varlıklarıyla da tanınırlar, BTS, Forbes tarafından Twitter’da Mart 2016’da “en çok retweetlenen sanatçı” olarak adlandırıldı. Bunu takiben, BTS Twitter’da emojisi bulunan ilk Koreli gruptur. 2020 yılında GRAMMY müzik ödüllerinde sahne almışlardır.

KPOP

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?