Eski Kız Grubu Üyesi Etomidate Satın Almaya Çalıştığı İçin Soruşturmada

5
(3)

Eski kız grubu üyesi ‘A’ yasadışı bir şekilde anestezik ilaç Etomidate satın almaya çalıştığı için soruşturmaya alındı.

SBS ‘8 O’clock News’ 27 Temmuz’da eski kız grup üyesi ‘A’nın yasadışı bir şekilde anestezik ilaç Etomidate satın almaya çalıştığı için soruşturmaya alındığını söyledi.

Etomidate Nedir?

Anestezik ilaç, solo şarkıcı Wheesung’un daha önce bu yılın Nisan ayında bir otelde baygın bulunduğu zaman kullandığı ilaçtır. İlaç anestezi için tıbbi olarak kullanılır ve büyük dozlarda kullanılırsa eğer akciğer yetmezliği de dahil olmak üzere olumsuz yan etkilere neden olabilir. Reçetesiz ilacı satın almak veya satmak yasa dışıdır. Ancak, bağımlılık ve halüsinasyon gibi etkileri üzerine doğrulanmamış araştırmalar nedeniyle, Etomidat kullanımı henüz cezai suçlara yol açmamaktadır.

‘A’ Bu Konuda Ne Dedi?

‘8 O’clock News’ 27 Temmuz’da eski kız grubu üyesi ‘A’ nın kısa bir süre önce Etomidate’i reçetesiz satın almaya çalıştığını ancak polis izini keşfetmeden önce ilacı alamadığını bildirdi. Daha sonra polise “Asla yasadışı uyuşturucu satın almadım veya kullanmadım, sadece satın alınabilir olup olmadığını sordum” dedi. ‘A’ ayrıca yasa dışı uyuşturucu kullanımı için uyuşturucu testi yapıldığı zaman testten negatif sonuç elde edildi.

Medya raporları, ‘A’nın eğlence sektöründe solo bir sanatçı olarak başarılı bir şekilde tanıtım yapmadan önce bir kız grubu üyesi olarak çıkış yaptığını söylüyorlar.

(1)

Önceki yazımız için tıklayın.

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?