Extracurricular / Human Class / 인간수업

1
(1)

Extracurricular son yıllarda izlediğim en kaliteli dizilerden birisidir. Her sahnede olan olaylar hem sizi kendine bağlıyor hemde bu nasıl sahne diye düşündürüyor. Yani her sahnesi izleyici kendine bağlayan merak, düşünce ve insanda bir diğer sahneyi bitirme hissi uyandıran başarılı bir yapımdı. Dizi ailesi tarafından terk edilen bir lise öğrencisini anlatıyor. İzledikçe filmin kalitesini anlıyorsunuz.

2. seriyi merakla, heyecanla beklediğim bu diziyi bütün izleyicilere tavsiye ederim.

Extracurricular bir öğrencinin ailesi tarafından terk edilmesi sonucu hayalini gerçekleştirmek için yasa dışı yaptığı işleri ve bu süreçte başına gelen olayları anlatmakta.

Extracurricular / Human Class / 인간수업

Dizi Adı: Extracurricular / Human Class / 인간수업

Dizi Türü: Gençlik, Suç, DramAksiyon
Yönetmen: Kim Jin-Min
Senarist: Jin Han-Sae
Yayıncı: Netflix
imdb: 7.9
Bölüm Sayısı: 10
Yapım Yılı: 2019-2020
Yayın Tarihi: 29 Nisan 2020
Yayın Günleri – Saati: Çarşamba

Dili: Korece

Ülke: Güney Kore

OYUNCULAR:

BAŞROL OYUNCULAR:

Kim Dong-Hee
Ji-Soo
Park Ju-Hyun
Kyu-Ri
Jung Da-Bin
Min-Hee
Nam Yoon-Soo
Ki-Tae

DİĞER OYUNCULAR:

Choi Min-Soo
Lee Wang-Chul
Seo Ye-Hwa
Na Sung-Mi
Kim Yi-Kyeong
Na Sung-Mi
Park Bo-Mi
Cho Min-Ju
Jang Se-Rim
Yoo Eun-Chae
Park Hyuk-Kwon
Jo Jin-Woo
Min Bok-Gi
dean of students
won Han-Sol
Hye-Min
Woo Da-Vi
Su-Ji
Choi Jun-Kyu
Chae-Bin
Cheon Dong-Bin
Jung-Hwan
Kim Gyu-Tae
Lim Tae-Woo
Lee Seung-Woo
Shin Kyeong-Sik
Kang So-Hee
Na-Eun
Lee Jae-Baek
Kang Bbang
Kim Yeo-Jin
Lee Hae-Kyung
Kim Kwang-Kyu
Byung-Kwan
Shin Dam-Soo
dedektif
Baek Joo-Hee
Mi-Jung
Lim Ki-Hong
Ryu Dae-Yeol
Lee Hyun-Geol
Kkakdugi
Ho-San Parkı
Jung-Jin
Shim Yi-Young
CEO Jo Hye-Yeon
Kim Young-Pil
Bae Gyu-Ri’nin babası
Kim Byung-Hee
Tae-Nam
Jin Hye-Won
barista
Kim Tae-Hoon
motel sahibi
Oh Kyu-Taek
motel müşterisi
Choi Dae-Hoon
CEO Choi Hyeon-Seong
Kwak Hee-Joo
Tae-Rim
Oh Gwang-Rok
Jae-Ik

KONUSU:

Extracurricular dizisi, para kazanmak için suç işlemeye başlayan ve bunun sonucunda kendilerini tehlikeli duruma sokan bir grup lise öğrencisinin etrafında dönmektedir. JiSoo hayatındaki tek amacı iyi bir üniversiteye gitmek olan bir lise öğrencisidir. Ailesi tarafından küçük yaşta terk edildiği için bütün masraflarını kendisi karşılamak ve üniversite için gerekli olan ücreti biriktirmek zorundadır. Bunun için kendisine kolay yoldan para kazanabileceği yasa dışı bir iş bulmuştur. Bir gün bu işinde kullandığı telefonu ortadan kaybolur ve kısa bir süre sonra JiSoo kaybolan telefonundan aranınca işler karışır. Telefonu alan kişi JiSoo ile aynı okula giden bir zengin  aile kızı olan KyuRi’dir. Bazı sebeplerden dolayı para kazanmak isteyen KyuRi’nin teklifi üzerine ikili birlikte zaman geçirmeye ve çalışmaya başlar fakat kendilerini hiç beklemedikleri bir kabusun içinde bulacaklardır. Bana göre Yolunu Kaybetmişler / Extracurricular , öğrenci konulu diziler arasında son zamanlardaki en başarılı dizidir.

KARAKTERLER:

Kim Dong-Hee dizide bir lise öğrencisi olan Ji-Soo karakterini canlandırmaktadır. Okuldaki ders notları, tutum ve davranışları nedeni ile model bir öğrencidir. Ancak, üniversite parasını ödeyebilmek için suç işlemeye karar verir. Ji-Soo dizide sosyal anlamda yetersiz ve içine kapanık bir çocuk olmasına rağmen zeki ve başarılıdır.

Park Ju-Hyun dizide bir lise öğrencisi olan Kyu-Ri karakterini canlandırmaktadır. Kendisinden yüksek beklentileri olan varlıklı bir aileye sahiptir. Ji-Soo’nun (Kim Dong-Hee) işlediği suçu öğrenir ve bu suçun içine dâhil olur. Kyu-Ri zengin olmasıyla birlikte başarılı ve okulunda aktif bir öğrencidir.

Jung Da-Bin dizide bir lise öğrencisi olan Min-Hee karakterini canlandırmaktadır. Ji-Soo’nun (Kim Dong-Hee) arkadaşıdır ve onun işlediği suça karışır.

Nam Yoon-Soo dizide bir lise öğrencisi olan Ki-Tae karakterini canlandırmaktadır. Min-Hee’nin (Jung Da-Bin) erkek arkadaşıdır. Ki-Tae dizide kaba bir öğrenci olmakla beraber bir öğrenci çetesi lideridir.

Choi Min-Soo dizide Ji-Soo’nun (Kim Dong-Hee) gizli yardımcısı olan Wang-Cheol karakterini canlandırmaktadır . Bay Lee dizide bazı suçlar işlemesi ve Ji-Soo’nun organizasyonuna dahil olmasına rağmen iyi bir insandır. Ayrıca eski olması nedeniyle iyi bir dövüşçüdür.

İzleyici Yorumları:

Başta diziyi izleyen birisi olarak belirtmek isterim ki Extracirricular gerçekten güzel bir diziydi. Dizide bazı sahneler de ne olduğunu anlamıyorsunuz. İnsanda merak uyandıran, olayı çözme hissi uyandıran, sürükleyici, akıcı bir diziydi. Karakterlerinde performansı ile daha da güzel olan dizinin 2. Sezonunu merakla bekliyorum.

Şimdi sizlere izleyicilerimizin gözünden diziyi biraz daha tanıtmak istiyorum.Güzel bir dramaydı. Her bölüm çok ilginç devam ediyor. Kurgu her bölümün sonuna kadar sizi ekran başında tutacak. Diziyi yeni izleyecek olanlara size bir tavsiye vermek istiyorum. İlk bölüm sizi eğlendirmeyebilir ama mutlaka ikinci bölümü de izleyin. Sonra zaten çoğu şeyi anlamaya başlayacaksınız.Son zamanlarda yayınlanan en ilginç dizilerdendi.  Extracurricular, şaşırtıcı bir hikâye, beklenmedik dönüşlerle dolu, farklı suç filmlerinden ve dramalardan çok sayıda ilham kaynağı görebilirsiniz. Sonunda ne olacağını tahmin edemedim ve bu çok iyi oldu. Belki de öngörülememek için gerçekten çok uğraşılan sahneler vardı ve bu abartıydı; bazı şeylere inanması neredeyse zor oldu.

Bu dizini kendine özgü bir his olduğunu, tipik bir k-dramadan çok farklı olduğunu söyleyerek başlamalıyım. Bölümün başı bana bunun sadece bir liseye anlatacağını düşündürdü, ama durum böyle değildi. Bu dramanın uzmanlık alanı tabu kırıcı konulardı. Drama, seks, uyuşturucu, baskı, arkadaşlıklar, aşk gibi kavramlara göre çok sağlam ve ham hissettirdi. Ben de kâğıt üzerinde hiç gerçekçi gelmeyen, oldukça orijinal buldum ama bu drama kendisini bir mücevher gibi ortaya çıkardı. Oyunculuğa gelince, kimyayı ve ayrıca ana karakterler arasındaki gerilimi sevdim. Ana ipucu olağanüstü, her duyguyu olabildiğince gösteriyor. Genel olarak bu diziden gerçekten keyif aldım, tek olumsuz yönü kısa olmasıydı.

Sizlerin de gördüğü gibi dizi hakkında genel olarak yorumlar olumlu gelmektedir. Elbette ufak sorunlar olmalı, yazar da olsa sonuçta insan ve bu yüzden bazı pürüzleri gözler önüne de sunmalılar. Dizi hakkında genel olarak olumsuz yorumlar dizileri tür, konu olarak daha farklı alanlarda seven, ilgi alanı farklı olan kişilerden gelmektedir.

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?