Goo Hara’nın Günlüğü Analiz Edildi

4.2
(6)

Goo Hara’nın geçmişte yazmış olduğu günlüğünden bir kısmı açıklandı.

23 Temmuz’da JBTC’nin ‘Lee Gyu Yeon’un Gündemi ‘ programında, yapımcılar Hara’nın günlüğünden önce el yazısıyla yazılmış altı günlük analiz etti. Yapımcılar , metinleri daha yakından incelemek için günlükleri Woosuk Üniversitesi’nden psikoloji profesörü Dr. Kim Tae Kyung’a götürdüler.

Günlükte en sık kullanılan kelimeler “Sorun değil, Hara” idi. Hara’nın kendisi tarafından yazılan cümle, farklı girişlerde birçok kez yeniden ortaya çıktı. Bölümde ayrıca “DSP ses sınavı 14.00’da” ile bir takvim ve ebeveynlerine yönelik olan duygusal bir post-it notu ortaya çıktı.

Günlükte açıklanan kısımlardan bir kaçının fotoğrafı
Hara’nın Günlüğünden Bir Kaç Kısım

“Hara, sorun değil. Sen incinmedin. Her şey yolunda. Hara, sorun değil.”

“Goo baba ve beni doğurmuş olan Song anne, sizler yüzünden böyleyim. Beni yanınıza alırken işleriniz vardı. Bunu bana yapacaksanız, neden beni doğurdunuz?”

(Beni yanınıza alırken sözünde anne ve babasının yanında olmaktan bahsediyor. Bunun yanında dışarı çıkarken, gezinirken olarak da anlaşılabilir.)

“Annemi özlüyorum. Annemi özlüyorum ve onu hissetmek istiyorum.”

Profesör, Hara’nın Günlüğünden Bir Kaç Kısmı Yorumladı

Profesör Kim Tae Kyung’a göre Hara’nın ‘Anne’ sözcüğünü kullanma şekli, biyolojik bir ebeveyn olaraktı ve kişisel olarak değildi. (Yani Hara, Anne kelimesini sadece doğuran kişi anlamı ile kullanmış ve ona değer katan anlamlar yüklememiş.). Profesör yorumuna şu şekilde devam ediyor, “Onun için, ‘anne’ imajı bir dayanak (sığınma) yeri olması olasıdır.” bu onun gerçek annesi değil. Muhtemelen bu sözcük onun için ‘ben yorgunum. Biraz teselli istiyorum’ demekti.

Profesör, ayrıca Goo Hara’nın günlüğünde bulunan en dikkat çekici kısmının “Sevgiye layık bir insan mıyım?” sözcüğü, Dr. Kim Tae Kyung “Bu kişinin koşulsuz sevgiyi alamamış olduğunu gösteriyor,” diyerek yorumlamış bu cümleyi.

Huzur içinde uyu Goo Hara…

(1)

Önceki yazımız için tıklayın.

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?