Güney Kore’de gece hayatı

0
(0)

Seul Gece Hayatı

Güney Kore’de gece hayatı, Eğlenceli ve birbirinden renkli anılara imza atabilirsiniz. Seul’de tek bir an bile sıkılmanız mümkün değildir. Seul gece hayatı bakımından sayısız ve sınırsız aktiviteleri bünyesinde barındırmaktadır. Seul’de alışılagelmiş gece hayatını bulabileceğiniz gece kulüplerinin yanında geleneksel yönü olan Güney Kore gece eğlenceleri mekânları da bulunmaktadır.

Tüm bu yerlerin yanında birbirinden farklı eğlenceli tarzlara sahip barlar ve gece kulüplerini bulabilirsiniz. Güney Kore’nin başkenti ve en büyük şehri olan Seul bu ünvanlarına yakışır bir biçimde rengârenk gece hayatına sahiptir. Başkent olarak ülke nüfusunun büyük çoğunluğunu barındıran Seul, geceleri oldukça dinamiktir. Şehirde yaşayan çok sayıda genç ve öğrenci bulunmaktadır. Özellikle bu genç nüfusa hitap eden haraketli ve hızlı eğlencelerin yanı sıra daha sakin bir akşam geçirmek isteyen, gece eğlencesi ile dinlendirici aktiviteler yapmak isteyen kişiler için de Seul’de çok sayıda seçenek mevcuttur.

Itaewon Gece Hayatı

Seul eğlence hayatı denilince akla ilk gelen bölgesi Iteawon’dur. Bu bölgede sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilir ve keyifli bir Seul gece hayatı yaşayabilirsiniz. Akşamın ilk ışıklarından sabahın ilk dakikalarına kadar durmadan eğlenebilir’ siniz. Seul’a gelip bu bölgeye uğramadan geri dönmeyin. Seul seyehatiniz sırasında hareketli bir gece geçirmek isterseniz, canlı müzik yapan kafelerden barlara, birbirinden lezzetli içecek deneyebileceğiniz pub’lardan, Kore müziğinin en güzel örneklerinin çalındığı dans kulüplerine kadar, sayısız eğlence mekanı mevcut tur.

Ayrıca eklemek gereken başka bir konu daha bulunmaktadır. O da Seul bölgesinde eğlence anlayışı, diğer ülkelere göre biraz daha farklıdır. Seul’de gece otobüse bindiğiniz zaman herkesin alkol almış olduğunu fark edebilirsiniz. Bunun yanı sıra sokaklarda sarhoş olmuş, nara atan veya düşüp uyuyan birçok insanı bulabilirsiniz. Bunları gördüğünüz zaman asla şaşırmayın. Tüm bunlar bölgenin alışılagelmiş durumlarından bazılarıdır. Seul caddelerinin hemen hemen hepsinde kendi eğlence anlayışınıza uygun eğlence mekanı bulmanız mümkündür.

Soju

Her şeyden önce Güney Kore’nin kendisine özgü olan içkisi Soju’dan bahsetmek gerekir. Güney Kore’nin adeta ulusal içkisi sayılabilecek olan soju’yu, büyük küçük bütün mekanlarda bulabilirsiniz. Bu içki neredeyse tüm Güney Kore halkı tarafından tüketilmektedir. Soju’nun tadı votkayı andırmaktadır. Seul kentinde akşamüstü saat altıdan sonra neredeyse herkes tarafından tüketilmektedir. Bu içecek genellikle sek içilmektedir. Ancak bazı insanlar birayla da karıştırıp içebilmektedir. Soju içkisine alışık değilseniz birayla karıştırıp içmenizi tavsiye ederiz.

Bunun yanında Soju’yu fazla kaçırırsanız ertesi gün baş ağrısıyla ve halsizlikle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Ancak üzülmeyin, bunun içinde Seul’de bir çözüm bulunmaktadır. Seul’de birçok markette Soju’nun ertesi gününde daha iyi hissetmenizi sağlayacak bir içecek bulunmaktadır. Soju almadan önce bu içeceği tüketip, ertesi güne daha rahat bir başlangıç yapabilirsiniz. Bunun dışında bölgede meşhur olan bir bira çeşidi de bulunmaktadır. Bu biranın adıysa Cass’dır. Cass’ı diğer biralar arasından özel yapan şeyse yalnızca Güney Kore dağlarında yetişen bir bitkiden yapılmasıdır.

Seul insanları gecenin geç saatlerine kadar eğlenirken daha sonra sabah yedide kalkıp işe gidebiliyorlar. Bu durum ilk başlarda ne kadar ilginç gelse de daha sonra bu insanlara ortalama olarak beş saatlik bir uykunun yetebildiğini öğrenince gayet normal bir durum olabiliyor. Bu insanlar gece hayatlarına gerçekten düşkünler; ancak bir o kadar da iş sorumluluklarının bilincindeler. Seul bölgesinde bilindik eğlence mekânlarının dışında Kore stili Hof diye adlandırılan barlar da mevcuttur.

Karaoke

Güney Kore’de gece hayatını oluşturan bir diğer aktivite ise karaoke’dir. Şehrin pek çok noktasında karaoke mekanı bulmanız mümkündür. Birbirinden renkli manzaraların yaşandığı kıpır kıpır bir gece hayatına sahip olan Seul’de eğlencenin dibine vuracağınızı söyleyebilirim.

Bir önceki yazımız için tıklayınız https://www.korehakkindahersey.com/guney-korede-murallariyla-meshur-koyler/

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?