Güney Kore’de gezilecek alışveriş merkezleri

0
(0)

1.Ifc mall

Güney Kore’de gezilecek alışveriş merkezleri listemize IFC MALL ile başlamak istedim. Gelin sırasıyla listemize bir göz atalım. IFC Alışveriş Merkezi, doğası gereği çok lükstür.Temiz, düzenli, güzel bir mağaza ve restorant çeşitliliği ile göz kamaştırmaktadır. Yeouido IFC’nin (Uluslararası Finans Merkezi) B1-B3 seviyelerinde bulunan büyük bir kapalı alışveriş merkezidir. Alışveriş yapanlar, giyim, kozmetik, uluslararası tasarımcı markaları ve daha fazlasını satan çeşitli mağazalara göz atabilir. Film severlerin eğlenmesi için bir CGV sinema da var. Premium 4D tiyatro, 180 derecelik bir düşüşe sahip koltuklar sunuyor. Alışveriş merkezi ayrıca hayran toplantıları ve film prömiyerleri gibi Hallyu etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor.

2. Times square mall

Kore’de alışveriş merkezlerinde Yüzlerce dükkan, yemek alanı, tiyatro ve daha pek çok şey vardır . Sizler için hazırladığımız listemizin dışında gidip gezmek istediğiniz yerleri, yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. Ayrıca times square mall Kamu taşımacılığı ile de bağlantılı. Kolay erişim sayesinde rahatça alışverişinizi yapabilirsiniz. Burada alışverişin tadını çıkarın!

3. Shinseage department store

Shinsegae Mağazasının ana şubesi şu anda Kore’nin ilk mağazasının, Japon Misreukkosi Mağazasının 1930’larda olduğu yerde duruyor. 2007 yılında yeniden yapılanma sonrasında, ilk üç uluslararası lüks markadan yeni tasarımcı markalara kadar çeşitli markaların yer aldığı lüks bir salon olarak yeniden açıldı. Bu arada, Trinity Garden ve mağazadaki sanat galerisi, alışveriş ve sanatı birleştiren yeni bir yaşam tarzını teşvik eden kültürel bir alan sunmaktadır. Buna ek olarak, Seul’ün merkezindeki konumu, Namsan Dağı ve Namdaemun Pazarı gibi turistik yerlere kolay erişim ile bolca gezi fırsatları sunmaktadır. Eğer yemeğe gidiyorsanız, burayı ziyaret etmekten zevk alabilirsiniz.

4. Lotte department store main branch

Seul’de alışveriş yapacaksanız buraya’da gelmelisiniz. Yalnız önce bütçenize karar verin yoksa ipin ucunu kaçırabilirsiniz. Bir çok yerde bulunan Lotte mağazalarının en güzeli . Lüks ve kaliteli markları burada bulabilirsiniz. Ayrıca alışveriş merkezi büyük ve neredeyse ihtiyacınız olan her şeyi satın alabilirsiniz. Bu mağaza temelde ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Lotte Department Store’un amiral gemisi mağazası, Kore’nin ikonik alışveriş mekanlarından biridir ve makul fiyatlı Kore etiketlerinden dünyaca ünlü lüks markalara kadar çok çeşitli mallara sahiptir. Ana şubede ayrıca gümrüksüz bir dükkan ve alışveriş dışında çeşitli cazibe merkezleri sunan bir galeri bulunmaktadır. Kore’nin en büyük alışveriş bölgesi Myeongdong’a yakın konumdadır ve tek noktadan alışveriş deneyiminin keyfini çıkarmanızı sağlar. Mağazanın diğer tarafında Seul’un en popüler turistik yerlerinden biri olan Myeong-dong bölgesi var. Myeong-dong, büyük alışveriş merkezlerine, çeşitli marka mağazalarına ve Kore’nin ilk Katolik kilisesi olan Myeongdong Katolik Katedrali’ne ev sahipliği yapıyor. Tüm şehrin manzarasını sunan bir diğer önemli turistik yer olan Seul N Kulesi’ne Myeong-dong’dan da kolayca ulaşılabilir. Myeong-dong, sokaklarında sıralanan çeşitli yiyecekler ve sokak tezgahları ile de ünlüdür.

5. Coex mall

Asya’nın en büyük yeraltı alışveriş merkezi olan COEX Mall, ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahiptir. Alışverişkoliğin ve moda tutkunlarının hem yerli markaları hem de uluslararası markaları, tasarımcı ve lüks markaları taşıyan yüzlerce giyim ve aksesuar mağazası takdir edecek. Burada bulunan birçok restoran ve kafe ile yemek seçenekleri sınırsızdır. Kore’nin en büyük sinema zincirlerinden biri olan Megabox Cineplex de burada toplam 17 ekranla yer alıyor. Alışveriş merkezindeki diğer popüler cazibe merkezleri arasında her hafta klasik konserler, mini konserler ve sihir gösterileri gibi çeşitli performansların ve heyecan verici etkinliklerin sunulduğu Kimchi Müzesi, COEX Akvaryumu, ASEM Plaza ve Etkinlik Mahkemesi bulunmaktadır.

COEX Alışveriş Merkezi genellikle alışveriş için en iyi yerlerden biri olarak kabul edilir. Çok moda meydanındaki mağazalar, genç müşterileri hedefleyen modaya uygun modalara sahiptir, ancak her yaştan insana yönelik birçok dükkan vardır. Kare, Hyundai Department Store’a da bağlı ve aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla ürün sunuyor. COEX Alışveriş Merkezi’nin keyfini çıkarmanın çeşitli yolları vardır. Darbe için paranız olsun ya da sadece bazı pencere alışverişleri için geçiyor olun, COEX’te alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Çocuklarla dışarıdaysanız, gitmek için harika bir yer, ana akvaryumun yanı sıra bir oyun alanı ve Çocuk Akvaryumu da bulunan Akvaryum olacaktır. Kimchi Müzesi, bir eğitim deneyimi ve Kore’nin en ünlü yemeğinin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen turistler için mükemmeldir.

6. Ssamziegil

2004 yılında Insa-dong’da açılan Ssamziegil , Insa-dong’da geleneksel bir kültür ve alışveriş kompleksidir. Insa-dong, Seul’ün ikonik bir bölgesidir ve kentin en geleneksel mahallesi olarak ünlüdür. Insa-dong’un ana yolu çok sayıda antika dükkanı ve halk sanat galerileri ile kaplıdır. Ssamziegil, Insa-dong geleneklerini modern uygun tesislerle tamamlarken sürdüren bir yerdir. 

Ssamziegil’in dört katının hepsine, birinci kattan çatı katına 500 metre boyunca uzanan ve bir bahar gibi avlu etrafında dolaşan bir patika ile yürüyerek ulaşılabilir. Yolun astarı, küçük atölyeler de dahil olmak üzere yaklaşık 70 dükkan. Bazı atölyeler başlangıçta Insa-dong’da bulunuyordu ve kompleks açıldığında Ssamziegil’e taşındı. 

Birinci katta, merkezi bir avlu etrafında yer alan tasarımcı sanat mağazaları ve restoranlar, Kore geleneksel pazarını öngörme fırsatı sunmaktadır. İkinci katta çeşitli geleneksel el sanatları mağazaları bulunmaktadır ve üçüncü katta moda kıyafetleri ve aksesuarları bulunmaktadır. Dördüncü katta, kafeler ve sergi alanları da dahil olmak üzere dinlenebileceğiniz yerler bulunmaktadır.

Kore’de gezilecek alışveriş merkezleri listesinin sonuna geldik, alışveriş merkezleri bu kadarla sınırlı kalmıyor tabikii. Sizler için bir sonraki alışveriş merkezleri listemizi en kısa zamanda tekrar sizlerle buluşturacağız.

Bir önceki yazımız https://www.korehakkindahersey.com/guney-korede-gezilecek-muzeler/

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?