Güney kore’de Gezilecek en iyi yerler listesi

4
(4)

Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz’ki hemen hemen hepimiz kore’ye gitme planları yapan kişileriz. Peki kore’ye gittiğinizde nereleri gezmek istediğinizi hiç düşündünüz’mü? Dilerseniz bunun için gelin hep birlikte hazırlamış olduğumuz Güney Kore’de gezilecek en iyi yerler listemize bakalım.

SEUL

1.Gyeongbokgung palace

Güney Kore Seul’de bir saray

Güney Kore’de gezilecek en iyi yerler listesi’in ilk sırasına gyeongbokgung palace’yi yazmanızı öneririm, adının dilimizdeki karşılığı olan “batı sarayı” ihtişamlı yapı kompleksi ile sadece kentin değil, bugün tüm ülkenin en önemli yapısı konumunda

Gyeongbokgung (Korece: 경복궁, 景福宮), Güney Kore’nin başkenti Seul’de bulunan bir saraydır. arasında Gyeongbokgung Sarayı veya Gyeongbok Sarayı olarak da bilinen Joseon Hanedanlığı’na ait ana kraliyet sarayıdır.Saray, 1395 yılında inşa edilmiş olup Joseon Hanedanı tarafından inşa edilen Beş Büyük Saray’ın en büyüğüdür. Joseon Hanedanı’nın ana sarayı olup Joseon Hanedanı‘ nın kralları, kralların aileleri ve Joseon hükûmetine de hizmet vermiştir. Saray, 16. yüzyılda Imjin Savaşı sırasında kısmen zarar görmüş olup iki yüzyıl boyunca terkedildikten sonra 19. yüzyılda Prens naibi Heungseon Daewongun önderliğinde yeniden inşa edildi. Japon yönetimi sırasında saray kısmen yıkıldı. O zamandan beri, duvarlı saray kompleksi kademeli olarak orijinal haline getirilmek üzere yeniden inşa edilmektedir. Saray günümüzde Beş saray arasında en güzel ve en görkemli yer olarak kabul edilmektedir. Saray aynı zamanda Ulusal Saray Müzesi ve Ulusal Halk Müzesi’ni de barındırmaktadır. Seul Seyehatiniz sırasında mutlaka uğramanız gerken bir mekan olan gyeongbokgung sarayını her gün 09.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

2. Bukchon hanok köyü

Güney Kore Seul’de bir kültür varlıklarını koruma

Listemizin 2. sırasında bukchon Hanok Village yer almaktadır. Eğer Joseon hanedanlığı döneminin atmosferini hissetmek istiyorsanız, bu köyü mutlaka ziyaret etmeniz şart demektir.

Gyeongbokgung Sarayı yakınlarında bulunan köy, kurulduğundan bu yana aristokratlar (ve genellikle zengin insanlar) için popüler bir bölge haline gelmiştir .  Dilimizde adının Türkçe karşılığı olan “kuzey köyü” Bukchon Village’daki evlerin bir kısmı restoran ve çay evi olarak kullanılıyor. Dilerseniz sabah ilk iş burayı ziyaret edip keyifli bir kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz Bukchon Hanok Köyü , Gyeongbok Sarayı , Changdeok Sarayı ve Jongmyo Kraliyet Tapınağı arasındaki bir tepenin üzerinde uzun bir geçmişi olan Seul’deki Kore geleneksel bir köydür . Geleneksel köy birçok sokaktan oluşur, hanok ve 600 yıllık bir kentsel çevre göstermek için korunmuştur. Gyeongbokgung ile Changdeokgung arasındaki alana kurulu Bukchon Hanok Village, Güney Kore sivil mimarisine ve meraklı gezginlerin yoğun ilgisini çekmektedir .

3.Changgyeonggung Palace

Güney Kore Seul’de bir saray

Seul’deki 5 ana sarayın en güzeli olarak anılan Changgyeonggung Palace, 1405 yılında inşa edilmiştir.

Changgyeonggung (Korece: 창경궁, 昌慶宮), Güney Kore’nin başkenti Seul’de bulunan bir saraydır. Saray, 15. yüzyılda Kral Taejong döneminde inşa edilmiştir. 16. yüzyılda Imjin Savaşı sırasında kısmen zarar görmüş olup daha sonradan yeniden inşa edilmiştir.Japon yönetimi sırasında sarayın bir kısmı yıkılarak yerine hayvanat bahçesi, botanik bahçe ve müze inşa edilmiştir . Daha sonra 1945’te Güney Kore’nin bağımsızlığını kazanmasının ardından hayvanat bahçesi, zengin Korelilerin bağışları ve yabancı hayvanat bahçelerinden alınan hediyelerle doldurulmuştur. Ve daha sonra 1983’te hayvanat bahçesi ve botanik bahçe günümüzde Seoul Land olarak bilinen eğlence parkına taşınmıştır .

4.Cheonggyecheon stream

Güney Kore Seul’de 10.9 km uzunluğunda modern bir dinlenme merkezi ve ayrıca turistik yer

Cheonggye Meydanı’ndan başlayan Cheonggyecheon Stream, farklı atmosferi ile bu tarz yerler arasında bir adım öne çıkmayı başarıyor. Yerel halkın da yoğun ilgi gösterdiği dere; Kore kültürünü yansıtan süslemeleri, 22 köprüsü ve rengârenk atmosferi ile gerçekten de ziyaret edilmeyi fazlasıyla hakkettiğini söylemeden geçmek istemiyorum. Bölgeye geldiğinizde gezintiye taş işçiliği ile göz kamaştıran meydan’dan başlamalısınız. Sonrasında Mum Çeşmesi gibi dere kenarındaki ilgi çekici eserleri incelemeye yoğunlaşabilirsiniz. Çeşmenin bir parçası olan dilek kuyuları, ülkenin 8 ilinden getirilen taşlar ile oluşturulmuştur.Turistler için dinlenme merkezi olan bu yeride listemizin bir köşesine eklemeyi unutmayalım.

Cheonggyecheon (Korece: 청계천), Güney Kore‘nin başkenti Seul‘de 10.9 km uzunluğunda modern bir dinlenme merkezidir. Cheonggyecheon, savaş sonrası hızlı ekonomik gelişme öncesinde bulunan bir akıntının restore edilmesinin amaçlandığı büyük bir kentsel dönüşüm projesiydi. 900 milyon dolarlık proje başlangıçta birçok eleştiri alsa da 2005 yılında açıldıktan sonra yerel sakinleri ve turistler arasında popüler bir yer haline gelmiştir.

5. N seul kulesi

Güney Kore Seul’de bir Kule

Evet arkadaşlar dizi ve filmlerden gördüğümüz gibi kulenin en meşhur etkinliklerinden bir tanesi terasa kilit asmaktır. Bilmeyenleriniz olabilir diye söylüyorum terasa kilit asmak özellikle çiftlerin gözde aktivitelerinden biridir. Bu kilit asma olayı kuleye vardığınızda gözünüze çarpan ilk şey olacaktır. Üzerinde çiftlerin adlarının ve tarihlerinin yazılı olduğu rengarenk kilitler bugün kulenin her yerini adeta sarmış durumda. Kulede gözünüze çarpacak olan bir diğer gözde aktivite ise çift bankında birlikte fotoğraf çektirmek. Eğer sevgilinizle birlikte bu bankta fotoğraf çektirmek istiyorsanız oldukça uzun bir sırada beklemeyi göze almalısınız demektir. Ayrıca kulenin 3. Katında seul’u 360 derece görebilme imkanı bulabilirsiniz ve burada Seul’un manzarasını eşsiz bir şekilde izleyebilirsiniz.

N Seul Kulesi (Korece: N서울타워; N Seoul Tawo) veya resmi adıyla YTN Seoul Tower, Güney Kore’nin başkenti Seul’de yer alan bir televizyon ve gözlem kuledir. Kule, Namsan‘da yer almakta olup 236 metre yüksekliği ile Seul’un en yüksek noktasını oluşturmaktadır. Kule 1971 yılında tamamlanmış olup Kore’nin ilk genel radyo dalgası kulesidir ve Seul’un televizyon ve radyo yayınını sağlamaktadır.Günümüzde kule KBS, MBC ve SBS gibi Kore medya kuruluşları için sinyaller yayınlamaktadır. Havanın kararmaya başlaması ile birlikte yanan ışıklar sayesinde konuklarına sunduğu manzara daha da etkileyici hale gelen N Seul Kulesi bünyesinde ayrıca 7 farklı yeme-içme alanı bulunuyor.

6. Namsan Park

Güney Kore Seul’de bir dağ

Namsan (Korece: 남산, 南山; “Güney Dağı”), Güney Kore‘nin başkenti Seul‘de yer alan bir dağdır. Dağ ve çevresi şehir yönetimi tarafından Namsan Parkı adıyla halka açık bir park olarak belirlenmiştir. Dağ özellikle konaklama, yürüyüş, piknik alanları ile Seul’un şehir silüetinin manzaralarını sunmaktadır. N Seul Kulesi dağın tepesinde yer almaktadır.

7. Myeong-dong

Alışveriş yapmayı sevenlerin keyifli vakitler geçireceği bir semt diyebilirim. Benim gibi alışveriş yapmayı sevmiyorsanız ve aynı zamanda meraklı bir yapınız var ise burayı’da lisetinizin bir köşesine yazmalısınız.

Myeong-dong (Korece: 명동, 明洞; “parlak mağara”), Güney Kore‘nin başkenti Seul‘un Jung semtinde bulunan bir semttir. Semt, Seul’un ana alışveriş, geçit töreni ve turizm bölgelerinden biri olup çoğunlukla ticari bir bölgedir.2011, 2012 ve 2013 yıllarında Myeong-dong, dünyanın en pahalı dokuzuncu alışveriş caddesi olarak listelenmiştir. Bölge, tarihsel olarak önemli iki yeri olan Myeongdong Katedrali ve Myeongdong Nanta Tiyatrosu ile ünlüdür .Hareketli Myeong-dong, uluslararası moda markaları, lüks mağazalar ve yerel kozmetik dükkanlarıyla dolu bir alışveriş bölgesidir. Gündelik yemek mekanlarında Kore mantısı ve ginseng tavuk çorbası servis edilirken sokak büfelerinde Japon ve Tayland atıştırmalıkları satılır. Myeongdong Nanta Tiyatrosu’nda folk müzik ve drama karışımı gösteriler sergilenir. Yakınlardaki 19. yüzyıl yapısı Myeong-dong Katedrali, Gotik tarzı bir çan kulesine sahiptir.

8. Insa-dong

Güney Kore Seul’de bir çevre

Hareketli Insadong’un merkez noktası, araç trafiğine kapalı ana caddedir. Cadde, çay evleri ve Kore restoranlarının yanı sıra çömlek, çay ve el yapımı “hanji” kağıt gibi geleneksel ürünler satan dükkanlarla doludur. Seul’e vardığınızda bu dükkanları gezmeyi unutmayın derim. Sıra dışı Ssamziegil Kompleksi’nde samimi atmosferli kafeler ve duvarları resimlerle süslü, çatı terasına çıkan merdivenler bulunur. Hakgojae Galerisi’nde ise modern sanat eserleri sergilenir. Yemyeşil Tapgol Parkı’nda devasa bir taş pagoda yer alır.

9. Lotte World

Güney Kore Seul’de bir tema parkı

Seul Güney Kore’de gezilecek en iyi yerler listemize eklediklerimiz bu kadardı. Seul tatiliniz sırasında eğlence ve alışveriş aynı çatı altında olsun, hem eğlenelim hem alışveriş yapalım derseniz ilk tercihinizi Lotte World’dan yana kullanmanızı tavsiye ederim. Dünyanın en büyük kapalı alan tema parkı olarak adını Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdıran tesis bünyesinde eğlence odaklı alanlar, otel, alışveriş merkezi, müze, akvaryum ve çok sayıda restoran hizmet veriyor. Bünyesinde faaliyet gösteren bu kadar çok bölüm olunca, haliyle Seokchonhosu Gölü üzerindeki yapay adaya kurulu tematik eğlence kompleksi her yaştan birey için zaman geçirmenin keyif verdiği bir yere dönüşüyor.

Lotte World (Korece: 롯데월드 Lotdewoldeu), Güney Kore‘nin başkenti Seul’de bulunan bir eğlence kompleksidir. Guinness Dünya Rekorları’na göre dünyanın en büyük kapalı alan tema parkı, “Magic Island” açık hava eğlence parkı, havaray ile bağlantılı bir gölde yapay bir ada, alışveriş merkezleri, lüks bir otel, bir Kore ulusal müzesi, spor tesisleri[3] ve sinema salonlarına ev sahipliği yapmaktadır. 12 Temmuz 1989 tarihinde açılan Lotte World, her yıl 7,3 milyon ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

GYEONGJU

1. Bulguksa Tapınağı

Gyeongju’da bir tapınak

Görülmeye değer tarihi yerlerden birisi olan bulguksa Tapınağı, yeşilliğiyle, doğallığıyla insanı adeta cenneteymiş gibi hissettiren bir mekan . Burada çokça birbirinden güzel fotoğraflar çektirebilirsiniz. Bu tapınak oldukça büyük bir tapınaktır. O yüzden ziyaret sırasında fazladan zaman ayırdığınızdan emin olmanızı tavsiye ederiz. Bulguksa, Güney Kore’nin Kore Budizmi’nin Jogye tarikatının bir baş tapınağıdır. Tapınak, Gyeongju kenti sınırları içerisinde yer almakta olup Dabotap ve Seokgatap taş pagodaları, Cheongun-gyo ve Buda’nın iki adet yaldızlı bronz heykeli de dahil olmak üzere Güney Kore’nin Ulusal Hazinesi’nin yedisini kapsamaktadır.

2. Gyeongju national museum

Güney Kore gyeongju’da bir müze

Gördüğünüz, duyduğunuz her şey’in tarihi hakkında okumak güzel bir duygu olsa gerek. Çok modern, çok etkileşimli bir müze.Burayı ziyaret edip Budist zilinden , “uçan at” mezarının altın mücevherlerinden , Silla krallığı tarihinden, kral seongdeok’un ilahi çanından ve daha nicelerinden etkileneceğinizi garanti edebilirim. Özellikle “uçan at” Gyeongju düzlük alanında, o zamanlardaki kraliyet ailesi ve soyluların mezarı olan çok sayıda devasa höyük kalıntısı bulunmaktadır. Beyaz huş ağacı kabuğunun üzerine gökyüzüne uçan bir atın çizildiği resim bulunmuştur ve resme adını veren Cheonmachong Antik Mezarı ile Silla Hanedanlığının gösterişli el sanatı tekniklerinin görülebileceği altın tacın bulunduğu Geumgwanchong Antik Mezarı dahil olmak üzere çeşitli lahitlerin görüntüsü güzel bir manzara sergilemektedir. Günümüze dek ulaşan en büyük zil olma özelliğini taşıyan “Büyük Kral Seongdeok’un Kutsal Zili”, özel yapısıyla ses yankısına yardım eden ses borusu ve zilin kafa bölümünden gövde ve giriş çıkış bölümüne kadar oyulmuş gösterişli şekiller içermektedir.

Gyeongju Ulusal Müzesi bir olan müze içinde Gyeongju , Kuzey Gyeongsang Eyaleti, Güney Kore . Varlıkları büyük ölçüde Gyeongju’nun başkenti olduğu Silla krallığının kalıntılarına adanmıştır . Müze, Gyerim ormanı, Cheomseongdae gözlemevi, Banwolseong sarayı ve Anapji Göleti’ni de içeren alanda kraliyet mezar kompleksinin hemen bitişiğinde yer almaktadır .

3. Bomun lake

Güney Kore gyeongju’da yapay bir göl

Göl kıyısı boyunca güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Göl etrafı turistlik mekanlarla çevrilidir. Gölde birçok su bazlı aktivite’ye katılabilirsiniz. Böylelikle arkadaşlarınız ve ailenizle çok eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Bomun Gölü, Gyeongju’da 1,652,900㎡ büyüklüğünde yapay bir göldür. Göl boyunca klimalı yürüyüş yolu ve bisiklet şeridi vardır. Göl kenarında bisiklet kiralama mağazaları bulunmaktadır. Ayrıca ördek botları gibi su sporlarının keyfini çıkarabilirsiniz.

4. Gyeongju national Park

Güney Kore gyeongju’da milli park

Doğayı seviyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz. Burası Ulusal hazineler olarak görülmesi gereken her şeyin harika olduğu bir milli parktır. Korede yürüyüş yapabileceğiniz birçok yer var. Bana dağ yürüyüşü olsun, doğa ile iç içe olmak istiyorum, dağlarda yürüyüş yapıp temiz havayı içime çekmek istiyorum derseniz vaktiniz varsa eğer burada kalıp 1 gün doğa ile iç içe olmanızı tavsiye ederim.

BUSAN

1.BM Anıt Mezarlığı

Güney Kore’de gezilecek en iyi yerler listemizin olmazsa olmazı Busandaki BM Anıt Mezarlığı’nı listeniniz en baş köşesine yazabilirsiniz. Vatanlarından binlerce kilometre uzakta savaşan ve şehit mertebesine ulaşan atalarımızın anısına yapılan bu Mezarlığı, Kendi tarihimizi ve genç yaşta şehit olan askerlerimizi görmek için busan şehrine giderseniz bu Mezarlığa gitmenizi şiddetle tavsiye ederim . İçeri girdiğinizde sanki bir bahçeye giriyormuş hissi kaplayacak içinizi, her yer yemyeşil ve tertemiz ve ayrıca çokta düzenli bu mezarlıkta küçük bir yapının içinde savaşta şehit olanların hikayelerini farklı dillerde dinleyebilirsiniz.

Kore’deki BM Anıt Mezarlığı, 16 ülkeden BM askerlerini ve 1950-1953 yılları arasında Kore Savaşı sırasında savaşta öldürülen beş ülkeden BM yardımlarını onurlandırdı. Bu sakin park, 135.000 metrekarelik çimenlik düz bir alana yayılıyor. Bazı önemli yerler ve anıtlar şunlardır: Anıt Hizmet Salonu, Hatıra Salonu, iki Türk Anıtı, Yunan Anıtı, Avustralya Anıtı, İngiliz Ortak Servet Anıtı ve iki gölet. Memorial Hizmet Salonu ve Hatıra Salonu sırasıyla 1964 ve 1968‘de inşa edilmiştir. Busan halkı 1966‘da Ana Kapı’yı görevlendirdi. Burada, Kore Savaşı Gazilerinin Nisan Ayı Töreni, Mayıs Amerikan Anma Günü, Haziran Kore Anma Günü ve Ekim BM BM Töreni Günü gibi birçok yıllık etkinlik düzenleniyor.

2.Nampo-dong

Busan şehrimizde ziyaret edeceğimiz 2.durak nampodong’tur. Busan’ın eski şehir merkezi olan Nampodong, kelimenin tam anlamıyla hepsi var! Her türlü marka mağazanın yanı sıra uygun fiyatlı yerel mağazalara sahiptir. Sokaklar arasında, Tteokbokki (떡볶이), kızarmış yiyecekler (튀튀) ve kırmızı fasulye çorbası (팥죽) dahil olmak üzere farklı Kore sokak yiyeceklerini tadabileceğiniz sokak yemeği sokakları vardır.
Giyim ve aksesuar mağazalarının karşısında, Busan, Jagalchi Market’teki ünlü deniz ürünleri pazarı bulunmaktadır.
Ünlü sinema caddesi PIFF Meydanı da Nampodong bölgesinde yer almaktadır.  ​​(Busan) Uluslararası Film Festivali her yıl sonbaharda burada düzenlenmektedir. Modern mağazalar, geleneksel pazarlar ve sokak yemekleri ile dolu hareketli sokaklar, Nampo’yu şehrin en popüler semtlerinden biri haline getiriyor. Geleneksel Kore kültürü ve ticari alışveriş caddelerinin birleşimi gerçekten ilginç. İster marka kıyafetler ve kozmetikler olsun, ister geleneksel Kore yemeklerini yerel bir şekilde denemek ve ikinci el kıyafetler pazarlamak isteyin, herkes için görülecek bir şey var. Uygun fiyatlı kıyafetler arıyorsanız vurmak istediğiniz bir yer gukje pazarı ! Hem yeni hem de ikinci el kıyafetler bulabilirsiniz

3. Gamcheon kültür kasabası

Güney Kore’nin güney doğusunda Busan kentinde yer alan gamcheon kültür köyü ülkenin en renkli yerlerinden birisidir. Günümüzde bir sanat köyüne dönüştürülmüş olan bu köyün tarihi ise bir o kadar kara. Çünkü köyün kuruluşu 1950 – 1953 yılları arasında Kuzey kore ve Güney Kore arasında yaşanan Kore Savaşı ile başlamıştır. Savaş önecesi kolera salgını yetmezmiş gibi birde tüm dünyada yankı bulan savaş çıkıyor. Savaş ülkeyi iki’ye bölünce farklı ülkelerde yaşamış ve taegeuk dinini benimsemiş olan 4 bin kişi ülkeye gelip yerleşmiştir. Taegeuk To olarak bilinen gamcheon busandaki yüksek tepelerden birinin yamacına kurulduğu için günümüzde nefis bir manzaraya’da ev sahipliği yapmaktadır.

4. Taejongdae resort Park

Güney Kore Busan’da turistik bir yer

Güzel manzaralar ve birbirinden güzel fotoğraf kareleri için oldukça güzel bir yer diyebilirim. Yürümek istemiyorum, yorulurum ben derseniz trene binebilirsiniz. Trene binmek için bekleme süresinin yaklaşık 30 dakika olduğunu aklınızın bir köşesine yazın derim. Bana göre böylesi bir yere gitme düşüncesi bile içimi kıpır kıpır ederken bu harika manzaranın tadını trene binerek kaybedemem. Toprağın her bir karışına ayak basıp, birbirinden güzel yerleri keşfedip, bir anı, bir hatıra olarak saklamak isterim.

Taejongdae , Yeongdo-gu adasının en güney ucunda muhteşem deniz kayalıklarına bakan Busan , Güney Kore’nin doğal bir parkıdır . Yoğun dökmeyen ağaçlar ve bir gözlemevi, bir eğlence parkı, bir ışık evi, bir yolcu gemisi terminali gibi turistler için çeşitli tesislerin bulunduğu Busan’ın temsili bir ziyaretçi cazibe merkezidir . Adının , Kore Üç Krallığının birleşmesinden sonra okçuluk yapmaktan hoşlanan Silla Krallığı’nın 29. kralı Kral Taejong Muyeol’dan (604 – 661) alındığı söyleniyor.. Taejongdae, Oryukdo Adası ile birlikte 28 Busan anıtı olarak adlandırılmıştır.

5. Busan akvaryumu

Güney Kore Busan’da bir akvaryum

Busan akvaryumu bize okyanusun derinliklerindeki inanılmaz dünyayı tanıtıyor. Büyük köpekbalıklarından deniz kaplumbağalarına, küçük denizyıldızlarına, deniz atlarına ve zarif vatozlara kadar akvaryumdaki tüm bu deniz canlılarını yakından görebilirsiniz. Sergilenen yaklaşık 250 tür ve 35.000’e kadar deniz hayvanı var. Ana tank 3.000.000 litre (790.000 US gal) su içerir ve hayvanlar akrilik pencerelerden veya 80 metrelik (260 ft) sualtı tünelinden görülebilir. Penguenler , su samuru , piranha , deniz jöleleri ve çeşitli deniz canlılarına yakından bakmak için bir dokunmatik tank içeren 40 sergi var .

JEJU

1. Halla dağı

Güney Kore jeju’da sönmüş bir yanardağ

Kore Yarımadası’nın güneyindeki Jeju Adası’nın merkezinde bulunan Halla Dağı ve dağın yer aldığı Halla Dağı Milli Parkı, her yıl çok sayıda doğaseverin akınına uğramaktadır ayrıca Halla dağı bir çok gezginin memnuniyetle ziyaret edebileceği türden bir dağdır burayıda listenize eklediğinizden emin olun.

Halla Dağı (Korece: 한라산, 漢拏山, Hallasan)  Güney Kore‘nin Jeju Adası‘nda yer alan bir sönmüş yanardağdır. Dağ 2,744 m yüksekliği ile Güney Kore‘nin en yüksek dağıdır. Dağın bulunduğu bölge Halla Dağı Millî Parkı sınırları içerisindedir.

2. Jeongbang şelalesi

Güney Kore jeju’da bir şelale

Manzara muhteşem, şelaleyi görmek için merdivenlerden aşağıya inmeniz gerekiyor. gerçekten güzel fotoğraflar çekmek için büyük kayaların üzerinden yürüyüp şelalenin yakınında güzel fotoğraflar çektirebilirsiniz. Nadiren doğrudan denize giden bir şelale gördüğümüz için jeongbang en eşsiz olanıdır. Şelalenin yakınındaki kayalık kısım haricinde şelaleye giden yol zaten döşenmiştir. Kayalardan birinde otururken zaman ayırmanızı ve sadece dinlendirici manzaranın tadını çıkarmanızı öneririm.

3.Udo Adası

Güney Kore jeju’da bir ada

Jeju Adası’ndan sadece 15 dakikalık bir feribot mesafesinde güzel bir adadır. Adanın büyüleyici plajları ve sahil şeridi ile çevrilidir. Sadece burada bir günlük gezi yeterli olmadığını hissedebilirsiniz. O yüzden fazladan vakit ayırmanızda fayda var. Lezzetli fıstık dondurma, ve fıstık pizza denediğinizden emin olun! Ayrıca adanın çevresindeki üç tekerlekli bisiklet gibi bir tuk tuk kiralayabilirsiniz. Gerçekten de mutlaka ziyaret etmelisiniz

4. Jeju Adası

Jeju Adası, Doğu Asya ülkesi Güney Kore’nin bir adası ve ilidir. Ülkenin güneyinde yer alan Jeju Adası, 1,849 kilometrekare yüzölçümü ile Güney Kore’nin en büyük adasıdır.  merkezi Jeju şehridir. İdari bakımdansa, Jeju ve Seogwipo olarak iki şehre ayrılmıştır. Jeju, “denizin ötesindeki büyük kasaba” anlamına gelmektedir. Anaerkil bir kültüre sahip adada, kıyı şeridinde kadın dalgıçlar deniz ürünleri toplarlar. Ada sahip olduğu Halla Dağı’nın doğal güzellikleriyle, okyanus manzarasıyla ve kumlu plajları ile hoş ve rahatlatıcı deneyim ve imkânlar sunmaktadır. 20 yıldır düzenlenen Jeju International Wind Ensemble Festival, üflemeli çalgıların yerel ve konuk sanatçılardan dinlenebileceği, büyük orkestralı salon konserlerinin yanı sıra sokak geçitlerinin ve açık hava konserlerinin de yapıldığı bir festivaldir. Festival, ağustos ayında bir hafta boyunca takip edilebilir. Jeju Uluslararası Bisiklet Festivali ise adanın kıyı şeridi boyunca bisiklet sürme imkânı tanıyan bir etkinliktir. 80 ve 30 kilometrelik rotalara sahip festival ekim ayında takip edilebilir.

5. Hamdeok beach

Güney Kore jeju’da bir plaj

Güney Kore’de gezilecek en iyi yerler listemizin sonunu Bu plaj ile bitiriyoruz. Kesinlikle nefes kesici! Mükemmel bir kumsal günü için, pırıl pırıl ince kum, zümrüt berrak su ve etrafındaki yeşil tepeler! Bu plajı, deniz severler ve deniz kenarında kahve sevenler için tavsiye ederim. Kamp yapmaktan hoşlanıyorsanız, plajın sonunda kamp ve karavan parkı’da var.

Güney Kore’de gezilecek en iyi yerler listemizin sonuna geldik. Elimden geldiğince siz Kore severlere gezilecek yerler konusunda yardımcı olmak istedim. Güney koreye yolunuz düşerse, her bir köşesini, sokağını, karış karış gezdiğinizden emin olun derim. 🙂

Bir önceki yazımız https://www.korehakkindahersey.com/gyeongbokgung-sarayi/

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?