Güney Kore’deki Plajlar

0
(0)

1. Hamdeok beach

Jeju Güney Kore’de bir kumsal

Güney Kore’deki Plajlar ile ilgili bilmeniz şey şudur ki, eğer akşam gelirseniz bölgede pek fazla kumsal olmadığını veya sahiller olmadığını düşünmeniz muhtemeldir. Ancak bunun sebebi, gelgitin gelip etrafı örtmesidir. Hamdeok’da akşamları gelgitler tarafından ele geçirilemeyen üç küçük sahile sahiptir ve doğudaki ikisi açık arayla en popüler olanlardır. Hamdeok’un o ucunda gelirseniz, muhtemelen çok meşgul olduğunu düşünür ve yoğun sezonda ayrılmak isteyebilirsiniz. Batıya doğru yürümeye devam edin derim Kendi alanınızı istiyorsanız, olabildiğince batıya gidin. Tüm plaj hareketinin merkezinde, mutlaka görülmesi gereken çevredeki muhteşem manzaraların yanı sıra bazı kahve içecekleri ve lezzetli hamur işi ikramları sunan popüler Cafe Delmoondo da var. Kafenin önünden geçin ve akşamları gün batımıyla birlikte güzel fotoğrafların çekilebileceği küçük bir adaya bağlanan kemerli bir köprü var. Ancak, aynı zamanda su sporları yapıyorsanız, burada kano kiralayabilirsiniz ve gün için her türlü eğlenceli su sporu malzemesini satın alabilirsiniz. Çocuklu veya çocuksuz bu küçük alanda görülecek ve keşfedilecek çok şey var, bu yüzden biraz zaman ayırın ve ne bulabileceğinizi görün derim.

2. Jukdo beach

Güney Kore’de turistik bir yer

Güney Kore’deki Plajlar bilinmeyen deniz kuşlarının yaşam alanlarıdır. Buna ek olarak, Jukdo Plajı sörf yeri olarak bilinir. Gençlerin kahkahaları dalgaların sesine gömülür. Yangyang’daki Jukdo Plajı, Gangwon-do sörfçüler için çekici bir sörf noktası olarak ortaya çıkıyor. Aslen yemyeşil çam ormanı ve 2 km uzunluğundaki kumsalıyla tanınan Jukdo Plajı, sörfçüler için mükemmel bir ortam sağlayan sığ suları ve dalga koşullarıyla sörfçülerin ilgisini çekmeye başladı. Jukdo Plajı, bölgedeki 20’den fazla sörf mağazası ile ülke çapında sörfçülerin uğrak yeri olan bir sörfçü cenneti’dir .Dongseo Otoyolu’nun Haziran ayında açılmasıyla, arabalı ziyaretçiler Seul’den Yangyang’a seyahat süresinden tasarruf edebilirler. Jukdo Beach, plaj alanındaki yakındaki sörf ekipmanı dükkanlarının kolayca kiralanabilen takım elbise ve sörf tahtalarına sahip olması nedeniyle yeni başlayan ve deneyimli sörfçüleri memnuniyetle karşılar. Profesyonel bir eğitmenden temel bir dersten sonra, deneyimli olmayan yeni başlayanlar bile dalgaları yakalamanın keyfini çıkarabilir. Sörf yapmanın yanı sıra, Jukdo Plajı, barlar, restoranlar, misafirhaneler, marketler, kamp alanları vb. Dahil olmak üzere yemek yiyebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz yerler ile doludur. Plaj, film gecesi ve dans gibi pek çok etkinlik kadar geceleri coşkuyla dolu bir şenlik mekanına dönüşür.

3. Haundae beach

Busan Güney Kore’de bir kumsal

Haeundae Plajı, Güney Kore’nin Busan kentinde bir kentsel plajdır. Genellikle ülkenin en ünlü ve popüler plajlarından biri olarak anılan bu bölge, Haeundae Bölgesi’nde yer almaktadır. Plaj yıl boyunca yoğun ve yıl boyunca çeşitli festivaller düzenleniyor. Katılımcıların donmaya yakın suda banyo yaptıkları popüler bir plaj etkinliği olan “Kutup Ayısı Kulübü”, Ocak ayında 1988’den beri her yıl düzenlenmektedir. Plajın yakınındaki popüler turistik yerler arasında batı ucunda bulunan ve popüler bir balıkçılık alanı olan Dongbaekseom yer alır. Sahilin doğusunda Busan’ın sembolü olarak kabul edilen küçük adacıklar grubu Oryukdo. Haeundae’yi çevreleyen mahalle, Busan’ın göçmen nüfusunun çoğuna ev sahipliği yapıyor .Haeundae, ününden dolayı Güney Kore’nin en pahalı bölgelerinden biri ve Seul Başkent Bölgesi dışındaki en pahalı bölgedir.

4. Jungmun Saekdal Beach

Seogwipo, Güney Kore’de bir halk plajı

Jungmun Saekdal Plajı, Güney Kore’nin Seogwipo -si şehrinde, Saekdal-dong’da bir plajdır. Jinmosal denen kumlu bir sahile sahiptir. Beyaz kumlu plaj 560 m uzunluğunda ve suyun ortalama derinliği 1,2 m ve siyah, kırmızı ve grinin farklı tonları, plajın beyaz kumlarına güzel bir şekilde karıştırılır. Bu Jeju-do Adası’nın siyah Hyeonmuam taşlarını vurgulamaya yardımcı olur. Plajın sağ tarafında Haesikgül Mağarası denilen doğal bir deniz mağarası var. Bu alan genellikle TV reklamları için kullanılır ve çalkantılı su rüzgar sörfü ve diğer su sporları için harikadır. 1999 yılında, Kore Çevre Hareketi Federasyonu tarafından yürütülen çevresel su kalitesi araştırması sonucunda Jungmun Saekdal Plajı, Güney Kore’deki 44 plaj arasından en iyi kirlenmemiş plaj seçildi. Jungmun Saekdal Plajı, Kış Deniz Pengueni Yüzme Yarışması, Yaz Kıyısı Film Fuarı ve Uluslararası Sörf Yarışması gibi etkinlikler düzenlemektedir.

5. Anmok Beach

Gangneung, Güney Kore’de bir halk plajı

Sakin Anmok Plajı’nda endişelerinizden uzaklaşın. Yazın yüzmek ve her mevsim yürüyüş yapmak için harika bir yerdir. Çok sıcak günlerde bile nadiren meşgul olur. Doğrudan okyanustan gelen lezzetli deniz mahsullerinde yemek yiyin, duşları ve diğer bakımlı tesisleri kullanın ve Coffee Street’teki birçok küçük kafeden birinde enerji artışı elde edin. Anmok Plajı yaklaşık 1.600 fit (500 metre) uzunluğundadır. Sakin Gangneung şehrinde burayı en sevdikleri yerlerden biri olarak gören yerlilere ve turistlere katılın. Sakin sularda biraz yüzün veya sahilde bir şeyler okuyun. Sadece az sayıda diğer ziyaretçiyle plajı paylaşmanın tadını çıkarmak için hafta içi bir sabah gelin. Berrak mavi suların pastoral fonunda fotoğraf çekmek için bir kamera getirmeyi unutmayın. Okyanusa paralel uzanan Gangneung Coffee Street’teki kafelerde durduğunuzdan emin olun. Güney Kore’nin çok güçlü bir kafe kültürü var ve burası bunun bir parçası olmak için ideal bir yerdir. Birden fazla bağımsız kahve dükkanı ve birkaç zincir bu caddede sıralanır. Plaja bakarken ilginç ve eşsiz bir ortamda kahvenizi yudumlayın. Her yıl düzenlenen kahve festivali gibi yıl boyunca burada düzenlenen etkinliklerden birini yakalamak isteyebilirsiniz. Öğlen yemeğine kadar Anmok Plajı’nda kalın ve yerel deniz ürünleri evlerinde satılan bazı ikramları tadın. Hepsi kıyıdan temin edilen kalamar ve ahtapottan taze deniz yosununa kadar her şeyle ziyafet çekin.

6. Bijindo Beach

Kumlu kumsalı bu bölgelerde ender görülen bir şeydir ve dağın harika bir yürüyüş parkuru ve bazı muhteşem manzaraları vardır. Plaj kamp yapmak için harika bir yerdir ve yerel köyün kendine özgü bir cazibesi vardır. Mükemmel bir ortam, harika görünen bir kumsal ve sabahın erken saatlerinde su cam gibi. Arkada yükselen çam ormanı, sıcak yaz güneşinden sabahın gölgesini sunuyor. Ayrıca Yürüyüş parkuru, adanın ana cazibe merkezlerinden biridir. Bunu neredeyse tüm yıl boyunca yapabilirsiniz.

7. Ilsan beach

Ulsan, Güney Kore’de bir turistik yer

Kore plajları resmen yaz aylarında çok güzel oluyor. Nisan ayında Ilsan Plajı’nda çok az insan vardır. İlkbaharda hava oldukça soğuk ve rüzgarlı olur. Burada daha fazla zaman geçirmek isteyebilir, Deniz manzarasını hafif rüzgar eşliğinde seyredebilir ve hatta Plaj boyunca yürüyebilir harika tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Şimdiden kararınızı vermeyi unutmayın derim.

Bir önceki yazımız https://www.korehakkindahersey.com/guney-korede-gezilecek-alisveris-merkezleri/

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?