Han So Hee Annesinin Onun Adına Aldığı Borçlar İçin Açıklama Yaptı

5
(1)

Olay Nasıl Açığa Çıktı?

18 Temmuz’da “A”, çevrimiçi bir forumda “The World of the Married” dramasıyla popüler hale gelen bir ünlünün annesi tarafından dolandırıldığını söyledi. Kanıt olarak, “A” kendisi ve söz konusu anne ile arasındaki metinleri gösterdi. Bu annenin Han So Hee ‘nin annesi olduğu anlaşıldı.

“A”nın Açıklamaları

“A” yazısında, Ekim 2015’ten Ağustos 2016’ya kadar, ünlülerin annesi tarafından işletilen bir gye’ye katıldıklarını ve anneye ayda 2,450.000 won (yaklaşık 2030$) ödemek için öğünlerini feda ettiklerini açıkladı. (Gye, Kore’de popüler olan geleneksel bir özel fondur; burada üyeler küçük bir miktar para yatırır ve bir kerelik pay alırlar.)

“A” Eylül 2016’da verdiği borçları alması gerektiğinde annenin şebekeden çıktığını söyledi. “Polise haber vereceğimi söyledim ve benimle temasa geçti,” diye yazdı “A” ve şöyle devam etti: “Parası olmadığını söyledi. Bütün parayı kendisi kullanmıştı. Ona dava açacağımı söyledim, ama başkaları beni durdurdu. Senet aldım ve bana aylarca geri ödeyeceğini söyledi, ama telefon numarasını değiştirdi ve benimle teması kesti. ”

“Sadece anapara miktarının geri ödenmesini kabul edeceğimi söyledim, ama onu da vermedi. Kızı ünlü olduğunda bana bir kerede geri ödeyeceğini söyledi, bu yüzden kızını Seul’deki acentesinde aramaya gittim.”

“Bu parayla başarmak istediğim bir hayal vardı ama hepsi boşa gitti. Şimdi parayı umursamıyorum, sadece o kişinin ceza almasını istiyorum. O ünlüyü televizyonda her gördüğümde çok sinirlenirim. Yardım edemiyorum, ‘Paramdan ünlü oldu mu?’ Yıkıldım, ama bu ünlü annesi insanları dolandırmasına rağmen başarılı. ”

“A”, Gye’den borçlu oldukları toplam miktarın 40 milyon won (yaklaşık 33.200 $) olduğunu söyledi. “A” aldatmacayı duyurduktan sonra Gye’deki diğer kişinin paranın geri kısmını ödediğini açıkladı.

“A” Han So Hee ‘nin Annesi İle Başka Bir Yazı Daha Paylaştı

“Bana her ay geri ödemesini söyledim, ancak son dört yıldır birkaç ayda bir 300.000 won (yaklaşık 250 $) veya 100.000 won (yaklaşık 80 $) alacağım. Ünlüler ‘The World of the Married’ı çektikten sonra onunla tekrar iletişim kurdum, ancak iletişim bilgilerini değiştirmişti. Onunla iletişim bilgilerini almamı istedim ama artık kızı ile temas halinde olmadığını söyledi ve bana geri ödeyeceğini söyleyerek bahaneler yaptı.”

“Çok fazla değil mi? Faiz dışında, hala 10 milyon won almam gerekiyor (yaklaşık 8300 $). Ah, son zamanlarda 300.000 kazandım, bu yüzden sanırım şimdi 9.7 milyon won (yaklaşık 8050 $). Artık parayla ilgilenmiyorum, sadece insanların, ünlülerin annesinin ne yaptığını bilmelerini istiyorum. Bu ünlüyü televizyonda her gördüğümde sinirleniyor ve sinirli oluyorum. Sadece ‘Çok iyi gidiyor, bu yüzden paramla ilgilenebilir’ diye düşünebilirim. ”

“A” yazına devam etti, “Ekleyecek bir şeyim daha var. Yorumlarda, insanlar bana dolanan kişinin çocuğunun hayatını mahvetmememi söylüyorlar. Yani, bir çocuk yetiştirirken başkalarını dolandırmak uygun mudur? Boşandıktan sonra kızıyla buluşmaya devam ettiğini biliyorum. Dolandırıldıktan sonra ona itmedim ya da küfretmedim. Kızımdan bana geri ödeme yapmasını bile istemedim. Annem kızını başarılı hale getirdiğinde bana geri ödeyeceğini söyledi. Ona inanmak istedim. Ona inanmıştım. Ama bana her ay geri ödeyeceklerini söyleyen birinin üç yıl içinde 100.000 won göndermesi mantıklı mı?”

Han So Hee ‘nin Konuyla İlgili Yaptığı Açıklamada

Merhaba, ben Lee So Hee [gerçek adı]

İlk olarak, her şeyi anlayamayacağımı düşünsem de, bir uçurumun kenarında durmuş gibi hissederken yazılarını yazan kurbanlardan özür dilemek istiyorum. Onları teselli etmek için hiçbir şey söyleyemeyeceğim bir durumda olduklarına inanıyorum.

Ayrıca bu olaydan rahatsız olan veya incinen tüm insanlardan içtenlikle özür dilemek istiyorum. Çok özür dilerim.

Bu utancı taşıyorum ve daha fazla kurbanın ortaya çıkmayacağı umuduyla yazıyorum.

Yaklaşık beş yaşındayken ailem boşandı ve büyükannem tarafından büyütüldüm. Liseye kaydolduğumda okulları annemin yaşadığı Ulsan’a transfer ettim, ama büyükannemle yaşamaya devam ettim. Mezun olduktan sonra Seul’e taşındım ve mevcut kariyer yolumu izlemeye başladım.

Annemle temas halinde değildim, bu yüzden 20 yaşımdan sonra borçlarını öğrendim. Annem beni yetiştiren [büyükannesi] kadının kızı ve ebeveyn-çocuk ilişkilerinin ahlaki boyutu nedeniyle, ilk kez çıkış yapmadan önce annemin borçlarını olabildiğince geri ödedim.

İlk çıkışımdan sonra, çeşitli borçlularla iletişim kurarak, benim adımda ödünç aldığı daha fazla ödenmemiş borcu olduğunu öğrendim. Ayrıca, benim bilgim olmadan ismimi borç belgelerine koyduğunu ve ismimin o kadar büyük bir borca ​​karıştığını öğrenemedim.

O zamanlar çok gençtim ve olgunlaşmamış yargım sayesinde, tek çözümün onun yerine borcu geri ödemek olduğunu düşündüm. Ancak, bunun sonunda daha fazla kurbana neden olduğunu düşünüyorum, bu yüzden özür dilerim.

Sonunda, kafamı eğmek ve kurbanlardan ve bu çileden zarar görenlerden bir kez daha özür dilemek istiyorum.

(1)

Önceki yazımız için tıklayın

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?