Hwarang

0
(0)

Dizi Adı: Hwarang / 화랑 | 花郞
Dizi Türü:DramRomantikTarih
Yönetmen:Yun Seong-Sik
Senarist: Park Eun-Young
Yapımcı: –
Yayıncı: KBS2
imdb: 8.1
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2015 – 2016
Yayın Tarihi: 19 Aralık 2016 – 21 Şubat 2017
Yayın Günleri – Saati: Pazartesi & Salı – 22:00

BAŞROL OYUNCULAR:

Park Seo-Joon
Moo-Myung
Go Ara
A-Ro
Park Hyung-Sik
Sam Maek-Jong
Minho
Soo-Ho
Do Ji-Han
Ban-Ryoo
Joo Yoon-Woo
Yeo-Wool
V
Han-Sung
Seo Ye-Ji
Prenses Sookmyung
Kim Ji-Soo
Kraliçe Jiso
Sung Dong-Il
Wi Hwa-Kong
Choi Won-Young
An Ji-Gong
Kim Hyun-Joon
Dan Se

DİĞER OYUNCULAR:

Song Young-Kyu / Hwi Kyung Kong
Yoo Jae-Myung / Pa-O
Kim Kwang-Kyu / Pi Joo-Ki
Lee Da-In / Soo-Yeon
Kim Won-Hae / Woo Reuk
Kim Chang-Wan / Park Young-Sil
Lee Byung-Joon / Ho Kong
Ko In-Beom / Kim Seub
Kim Jong-Go / Seok Hyun-Je
Jang Se-Hyun / Kang Sung
Lee Kyu-Hyung / Do-Ko
Lee Kwang-Soo / Mak-Moon (konuk oyuncu)

KONUSU:

Silla Krallığı döneminde, “Hwarang” (“Beautiful Knights” / “Güzel Savaşçılar”) adı altında genç erkek savaşçılardan oluşan elit bir grubu anlatmaktadır. “Hwarang” atçılık ve kılıç kullanmaktaki fiziksel yeteneklerinin iyi olmasının yanında mükemmel görünüşleri ile de tanınmaktadırlar.

KARAKTERLER:

Park Seo-Joon dizide, “Hwarang” grubunun bir üyesi olan efsanevi savaşçı Moo-Myung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, cesur ve sınırsız enerjiye sahip birisidir. O, bir köpek gibi pişman olmadan ve bir kuş gibi özgür olarak yaşamak istediği için ona “dog-bird hwarang” olarak seslenmektedirler. Ayrıca onun karakteri, A-ro’yu (Go Ara) sevmektedir.

Go Ara dizide, yarı aristokrat tabakasından yarı halk tabakasından gelen A-Ro karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, neşeli bir enerjiye ve güçlü bir iş ahlakına sahip olan onurlu bir genç kızdır. O, Moo-Myung (Park Seo-Joon) ve Sam Maek-Jong (Park Hyung-Sik) bir aşk üçgeni içerisindedir.

Park Hyung-Sik dizide, Üç Krallık döneminde Silla’yı yöneten Kral Jinheung olarak da bilinen ve tüm dünyaya adını duyurmak isteyen Sam Maek-Jong karakterini canlandırmaktadır. O, 15 yaşındayken tahta çıkar ve ülkesinin topraklarını genişletir. Tehditler aldığı için gerçek kimliğini gizleyerek meçhul bir kral olarak gençlik hayatını yaşar. Onun annesini “Hwarang” grubunun kurcusuyken “Hwarang”a katılır. Uzun zamandır insanlardan uzak durmuş ve yalnız kalmış olduğundan çok hassas ve sinirli birisi birisidir. Ancak A-Ro’yı (Go Ara) yavaş yavaş tanıdıkça ve “Hwarang” grubu sayesinde zayıf ve yaralı bir gençken halkına yarar sağlayacak bir kral haline gelir. O, ilk başlarda ilginç bulduğu için A-Ro’ya yaklaşmış olsa da yavaş yavaş ona aşık olur.

Minho dizide, Silla Krallığının aristokrat bir ailesinden gelen Soo-Ho karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, cesur bir savaşçıdır ve pozitif bir kişiliğe sahiptir. Ayrıca, kendine olan güveni ile herhangi bir engelin üstesinden kolaylıkla gelmektedir. Müthiş kılıç yeteneği sayesinde Silla’nın “mükemmel adamı” haline gelmiştir. Çapkın birisi olarak bilinmesine karşın aslında tutkuyla sevdiği biri olan “Hwarang” grubunun romantik bir üyesidir.

Do Ji-Han dizide, Silla Krallığının en güçlü kişisi Park Yeong-Sil’in oğlu olan ve “Hwarang” grubunun bir üyesi olan Ban-Ryoo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, yakışıklı, akıllı ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Küçük yaşından itibaren siyasi eğitim almıştır ve güç arzusunu benimsenmesi için zorlanmıştır. O, rakibinin kız kardeşine aşıktır ve onların aşkı “Romeo ve Juliet”in Silla versiyonudur.

Joo Yoon-Woo dizide, “Hwarang” grubunun bir üyesi olan Yeo-Wool karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, umulmadık anlardaki ağzı bozukluluğu ile grubunun gizemli savaşçısıdır.

V dizide, “Hwarang” grubunun en genç üyesi olan Han-Sung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, güneş gibi açık ve sıcak kalpli biridir.

Seo Ye-Ji dizide Prenses Sookmyung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri korumacı kraliyet yetiştirmeciliğinden dolayı yalnız ve mutsuz birisidir.

Kim Ji-Soo dizide Kral Jinheung’un (Park Hyung-Sik) annesi olan Kraliçe Jiso karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, Kral Jinheung’u koruyabilmek için “Hwarang” grubunu kurar.

Sung Dong-Il dizide ‘Hwarang’ların baş eğitmeni olan Wi Hwa-Kong karakterini canlandırmaktadır.

Choi Won-Young dizide Mak-Moon (Lee Kwang-Soo) ve A-Ro’nın (Go Ara) babası olan An Ji-Gong karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri bir şifacıdır.

Lee Kwang-Soo dizide A-Ro’nın (Go Ara) abisi olan Mak-Moon karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri tek başına bir köyde mütevazı bir şekilde büyür ve orada Moo-Myung (Park Seo-Joon) ile tanışarak yakın arkadaş olur. Bu dostluk sayesinde Moo-Myung daha sonra Sun Woo ismini alır. Ayrıca Moo-Myung, Mak-Moon’un sayesinde A-Ro ile tanışır ve ‘Hwarang’lara katılır.


Resmi Web Sitesi:
 kbs.co.kr/drama/hwarang/index.html

DİZİ FRAGMANLARI:

KAYNAK: (1), (2), (3), (4), (5)

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?