IU Hakkında Cinsel Söylemlerde Bulunan Kişi Özür Diledi

3.3
(3)

Twitch yayıncısı ve YouTuber olan Tubo (Yang Joo Hwan), IU hakkında yaptığı yorumdaki tartışmadan bir ay sonra geri döndüğünü açıkladı. 27 Temmuz’da Tubo, ‘Bu arada’ başlıklı bir video yayınladı. Videoda özür dilediğinde başını eğdi, “Dikkatsiz davranışlarımdan zarar gören IU’dan ve zarar gören herkesten özür dilerim. Ayrıca eylemlerimde hayal kırıklığına uğramış ve isimleri (imajları) kararmış olanlardan özür dilemek istiyorum.” dedi.

Tubo’nun yayınladığı video

Tubo, izlenme sayılarına takıntılı hale gelirken kışkırtıcı içerikler yapmaya çalıştığını itiraf etti. Ayrıca, bir ay kendini tanıdığı ve zaman ayırdığı dönemde kanalının yönü hakkında çok düşündüğünü belirtti. “Bütün bunlar benim hatam ve bu olayla kendime Kendime döndüm. Bundan sonra, size gerçek benliğimi göstermek ve bu şekilde daha fazla içerik getirmek için çaba göstereceğim.” dedi.

Olay Nasıl Başladı?

Tartışma geçen ay Tubo Twitch’te yayında iken başladı. İki ünlü arasından seçim yaptığı ‘İdeal Tip Dünya Kupası’na katılıyor. Yayın sırasında Tubo, BJ Baik’i (Baik Ji Hoon) kullanıcı adının ‘IU’ olduğunu gördü. Tubo, kalçasını öne doğru itirerek “IU, ben koyacağım…” yorumunu yaptı. Buna karşılık başka bir kadın Tubo’ya dokundu ve ‘Hey’ diyerek ona bunun uygunsuz olduğunu bildirdi.

Netizenlerin Tepkileri

Bu olaydan bu yana, bir çok netizen Tubo’nun eylemleri hakkında yorum yaptı ve bu yorum ve eylemlerle çizgiyi aştığını söyledi. Diğer netizenler, “IU size cinsel taciz için dava açabilir.”, “Ben Tubo’nun hayranıyım ama bunu söylemek gerçekten büyük bir yanlıştı” ve “IU bu söyleminizden zarar görebilir.” dendi.

Haziran ayında, Tubo ilk özür videosunu olaydan sonra yükledi ve eylemlerine kendini yansıtması zaman alacağını belirtti. Bir aydır YouTube ve Twitch’te yayınlama yapmadı ve Tubo, 1 Ağustos’tan itibaren video yüklemeye devam edeceğini açıkladı.

(1)

Önceki yazımız için tıklayın.

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?