Konkuk Üniversitesi

0
(0)

Konkuk Üniversitesi (건국 대학교 / 建國大學校) özel üniversiteler arasında en önemlisidir. Seul ve Chungju’da kampüsleri vardır. Seul kampüsü, Seul’ün güneydoğu kesiminde, Han Nehri yakınında yer alır ve aynı adı taşıyan bir metro istasyonu tarafından ulaşım imkanı sağlanır. Seul kampüsünde 11 lisans ve 13 yüksek lisans okulu bulunurken, Chungju’daki Glocal Kampüsü 4 lisans ve 4 yüksek lisans okulundan oluşmaktadır. 2018 yılı itibariyle 3.000’den fazla fakülte ve personeli bulunan üniversiteye 29.600 lisans ve yüksek lisans öğrencisi kayıt yaptırmıştır. 

ÜNİVERSİTE TARİHİ:

Mayıs 1946 yılında Konkuk Üniversitesi Siyaset Chosun Okulu olarak kuruldu (조선 정치 학관 / 朝鮮政治學館), bir yüksekokuldur. Dr Yoo Seok-Chang tarafından gelecekteki siyasi liderleri için kurulmuştur. On üç yıl sonra, okul “kapsamlı bir üniversite” oldu ve adını Konkuk olarak değiştirdi. Kore’nin egemenliğini sürdürmede yükseköğretimin rolüne güçlü inananlar olarak, kurucu ve destekçileri Konkuk mezunlarının ulusa inşa edeceği ve hizmet edeceği ümidiyle adı seçtiler. 2016 itibariyle, Konkuk Üniversitesi’nin Seul’ün merkezindeki ana kampüsü ve Chungju’daki Gloc Kampüsü olmak üzere iki kampüsü vardır ve yaklaşık 29.000 öğrenci kayıtlıdır.

Kalem adı Sanghuh olan Dr.Yoo, Kore bağımsızlık hareketine katılmak için Mançurya’ya taşınan bir baba tarafından yetiştirildi . Japon işgali sırasında tıp doktoru olarak eğitim gören Dr. Yoo, başlangıçta 1931’de daha az şanslı Korelilere tıbbi bakım sağlamak için Halk Hastanesini açmıştı. Tarım ekonominin temel direği olduğundan çok geçmeden dikkatini kırsal alanlarda genç liderlere çevirdi. Daha sonra Konkuk Üniversitesi’nin lehtarı olacak olan Dr. Yoo ve destekçileri, kırsal nüfusu aydınlatacak liderler için bir yükseköğretim kurumu açmayı hedeflediler. Japonların karşı çıktığı, reform odaklı grup özel bir örgütü yönetti ve fikirlerini on yıldan biraz fazla bir süre geliştirdi.

Kırsal reformlar ve eğitim alanında yılların verdiği tecrübenin yanı sıra politikacı olarak kısa bir süre ile Dr. Yoo, Konkuk Üniversitesi’nin hedeflerini akademik mükemmelliğin ötesine taşıması gerektiğine ikna oldu. Konkuk Üniversitesi’nin başkanı ve Konkuk Üniversitesi Vakfı’nın başkanı olarak görev yaptığı süre boyunca, Konkuk’u bugüne kadar yönlendirmeye devam eden üç erdem – samimiyet, sadakat ve doğruluk – vurguladı.

Buna ek olarak, Dr. Yoo, sınırlı alanın gelecekteki tarım liderlerine yeterli uygulamalı deneyim sağlamak için yeterli olmayacağının farkındaydı. Kore Savaşı’ndan sonra yaşanan ciddi mali zorluklara ve şüpheciliğe rağmen, Seul’deki mevcut yere cesurca bir hamle yaptı. Dr. Yoo’nun cömert bağış ve eğitim felsefesi sayesinde, Konkuk Üniversitesi sadece tarım ve yaşam bilimleri araştırmalarında öncülük etmekle kalmaz, aynı zamanda günümüzde birçok alanda da öne çıkıyor. Ayrıca, Konkuk Üniversitesi son on yılda “Kore’nin en hızlı büyüyen üniversitesi” ünvanını alarak büyük dönüşümlere uğramıştır. [8]

2016 yılında Konkuk Üniversitesi 70. yılını kutladı. Chosun Siyaset Okulu’nun orijinal binası olan Sanghuh Salonu ile yeni bir amblem Aralık 2015’te piyasaya sürüldü. Üniversite ayrıca ikinci bir öküz heykeli açtı ve büyük bir akademik sempozyum düzenledi. [9] [10] 2017 yılında, Eğitim Bakanlığı ve Kore Ulusal Araştırma Vakfı tarafından Sanayi-Üniversite İşbirliği Liderleri (LINC +) projesi için Konkuk Üniversitesi seçildi ve Kore Üniversitesi Akreditasyon Enstitüsü (KUAI) tarafından akredite edildi , Kore Üniversite Eğitim Konseyi , üst üste iki dönem.

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?