Lotte World

0
(0)

Yerel adı: 롯데월드 Lotte World, 12 Temmuz 1989 tarihinde açılmıştır. Her yıl 7,3 milyon ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Güney Kore’nin başkenti Seul’de bulunan bir eğlence merkezidir. Guinness Dünya Rekorları’na göre dünyanın en büyük kapalı alan tema parkı, “Magic Island” açık hava eğlence parkı, havaray ile bağlantılı bir gölde yapay bir ada, alışveriş merkezleri, lüks bir otel, bir Kore ulusal müzesi, spor tesisleri ve sinema salonlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Lotte Group tarafından işletilen Lotte World, Koreliler ve Uluslar Arası Turistler için mükemmel bir eğlence ve gezi mekanıdır. Heyecan verici gezintiler, buz pateni pisti ve çeşitli geçit törenleri vardır. Bunların yanı sıra halk müzesi, göl, konaklama birimleri, ve mağazalar daha bir çok eğlence merkezleri ile dolu tema parktır. Lotte World, Seokchonhosu Gölün’nün yanında, dünya temalı bir kapalı alan ve açık havada Magic Island teması olan Lotte World Adventure’a ayrılmıştır.

Lotte World Adventure, çeşitli Ülkeleri ve hediyelik eşya dükkanlarıyla farklı Ülkeleri temsil eden ilçelere sahiptir. Geçit Törenlerini, çok sayıda filmi, lazer şovlarını izlemenin ve yıl boyunca çeşitli uluslar arası mutfak lezzetlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Halk Müzesi aynı zamanda uluslararası ziyaretçiler arasında en popüler müzelerden biridir. Sergilenen halk kürtürleri Kore tarihinde 5000 yıl öncesine dayanmaktadır. Müzede ayrıca minyatür köyler ve oyun alanı bulunmaktadır. Müze düzeni, ziyaretçilerin kolayca anlayabilmesi için ve ziyaretçilerin dikkatini çekmek için düzenlenmiştir. Ayrıca ziyaretçilerin gezilerini daha eğlenceli hale getirmek için görsel ve işitsel cihazlar kullanılmıştır.

Açılış Saatleri:

09: 30 / 22:00 (Kapanış saati her gün değişebilir.)

Giriş:

Yetişkinler: 55,000won (320 TL)
Gençler: 48,000won (279 TL)
Çocuklar: 44,000won (256 TL)
Bebekler (48 ayın altında):14,000won ( 81 TL)

Daha fazla bilgi ve iletişim:

Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Lotte_World
Resmi Web Sitesi: www.lotteworld.com Facebook: https://www.facebook.com/happylotteworld
Telefon:+82 1661-2000
Koordinatları: 37.51°N 127.10°E Adres: 240 Olympic-ro, Jamsil-dong, Songpa-gu, Seoul, Güney Kore

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?