Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

0
(0)
moon lovers dizi

Dizi Adı: Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo / 달의 연인 – 보보경심 려 / Moon Lovers
Dizi Türü: Dram, Tarih, Romantik, Fantastik /Bilim Kurgu
Yönetmen: Kim Kyu-Tae
Senarist: Tong Hua (Roman), Jo Yoon-Young
Yapım Şirketi:
Yayıncı: SBS
daum: 7.8
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2016
Yayın Tarihi: 29 Ağustos 2016 – 1 Kasım 2016
Yayın Günleri – Saati: Pazartesi & Salı – 22:00

BAŞROL OYUNCULARI:

Lee Jun-Ki
Wang So
IU
Hae-Soo
Kang Ha-Neul
Wang Wook
Hong Jong-Hyun
Wang Yo
Nam Ju-Hyuk
Wang Wook
Ji Soo
Wang Jung
Baekhyun
Wang Eun
Kim Sung-Kyun
Choi Ji-Mong
Seohyun
Woo-Hee
Jin Ki-Joo
Chae-Ryung

DİĞER OYUNCULAR:

Yoon Sun-Woo / Wang Won
Kang Han-Na / Hwangbo Yeon-Hwa
Ji He-Ra / Park Soon-Duk
Z.Hera / Soon-Duk
Kim San-Ho / Wang Moo
Jo Min-Gi / Kral Wanggun
Sung Dong-Il / Park Soo-Kyung
Park Ji-Young / Kraliçe Yoo
Jung Kyung-Soon / Kraliçe Hwangbo
Woo Hee-Jin / Saray Leydisi Oh
Park Shi-Eun / Madam Hae
Choi Byung-Mo / Park Young-Gyoo
Park Jung-Hak / Wang Sik-Ryum
Kim Jin-Seo/ Hae-Soo’un Günümüzdeki Eski Erkek Arkadaşı

KONUSU:

Moon Lovers, güneş tutulması sırasında Goryeo Hanedanlığı zamanına habersiz yolculuk yapan ve orada diğer insanların korkudan önünde titrediği Wang So’ya (Lee Jun-Ki) aşık olan bir kızın (IU) öyküsünü anlatmaktadır.

KARAKTERLER:

Lee Jun-Ki dizide Kral Taejo’nun dördüncü oğlu olan prens Wang So karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, buz gibi soğuk ve korkutucu bir kişiliğe sahiptir. O, dikkatleri üzerine çekmek istemeyen birisidir ama yaşadığı bazı durumların ayrıcalıklardan dolayı bu imkânsızdır. – O, güneş olmak istemedi ancak parlıyordu.

IU dizide şimdiki zamanda yaşarken geçmişe giden Hae-Soo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, 9 yakışıklı prensin sevgisini kazanmış birisidir. – Eğer bu hiçbir şeyin değişmeyeceği anlamına geliyorsa yaşamak istiyorum.

Kang Ha-Neul dizide Kral Taejo’nun sekizinci oğlu olan prens Wang Wook karakterini canlandırmaktadır. O, prens Wang So (Lee Jun-Ki) ile aynı babadan ama farklı annelerden dünya gelmiştir. Onun karakteri, edebiyatta ve dövüş sanatlarında yetenekli olduğu kadar da sekizinci oğul olmasına rağmen tahtın varisi olma gibi bir arzusu olduğu hakkında söylentiler vardır. – Aşk ve güç, ikisi de yüreğindedir.

Hong Jong-Hyun dizide Kral Taejo’nun üçüncü oğlu olan prens Wang Yo karakterini canlandırmaktadır. Annesi onu çok küçük yaşından itibaren bir kral olması için eğitmiştir. Onun karakteri, kibirli ve hırslı birisidir. – Onun hayali Goryeo’nun kralı olmak.

Nam Ju-Hyuk dizide Kral Taejo’nun on üçüncü oğlu olan prens Wang Wook karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, sanata karşı doğuştan yeteneklidir. – Derinliği ve zarafeti ile…

Ji Soo dizide Kral Taejo’nun on dördüncü oğlu ve en küçük prens olan prens Wang Jung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, yaramaz bir kişiliğe sahip olmasının yanında savaş sanatlarına ilgilisi oldukça fazladır ve bu konuda oldukça yeteneklidir. – Her zaman kardeşlerinin genci.

Baekhyun dizide Kral Taejo’nun onuncu oğlu olan prens Wang Eun karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, şakacı ve baş belası birisidir. – Haylaz bir genç kan.(Tazı)

Kim Sung-Kyun dizide dahi bir astronom olan Choi Ji-Mong karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, Kral Taejo’nun krallıkları bileştirmesine yardımcı olur ve onun rüyalarını yorumlar. – Ben kral dışında kimseye ait değilim.

Yoon Sun-Woo dizide 9. Prens olan Wang Won karakterini canlandırmaktadır. O, annesinin ailesi sayesinde çok zengindir. – Kalbimi istiyorsun? İstediğiniz kadar gümüş alın.

Kang Han-Na dizide Wang Wook’un (Kang Ha-Neul) kız kardeşi olan prenses Hwangbo Yeon-Hwa karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, oldukça hırslı birisidir. Onun planlarından bir tanesi de Wang So (Lee Jun-Ki) ve Wang Wook’un arasını yapmaktır. – Ben kraliçe olacağım. Eğer olamazsam o zaman kim Majestelerini koruyacak?

Jin Ki-Joo dizide Hae-Soo’nun (IU) hizmetçisi olan Chae-Ryung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, kötü bir geçmişe sahiptir ancak bütün bunlara rağmen pozitif bir enerjiye ve parlak bir gülümsemeye sahiptir.

Ji He-Ra dizide bir generalin kızı olan Park Soon-Duk karakterini canlandırmaktadır. O, ilk görüşte 10. Prens olan Wang Eun’a (Baekhyun) aşık olmuştur.

Seohyun dizide Baekje’nin son prensesi olan Woo-Hee karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, ailesinin ve ülkesinin intikamını Goryeo Hanedanlığının kraliyet ailesinden almaya yemin etmiştir.

AYRINTI:

Dizi, Tong Hua tarafından kaleme alınan “Scarlet Heart” adlı bir Çin romanından uyarlamadır.

Resmi Web Sitesi: programs.sbs.co.kr-drama-scarletheart

DİZİ FRAGMANLARI:

KAYNAK:(1) (2) (3) (4) (5)

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?