N Seul Kulesi

0
(0)

Bir çoğumuzun dizilerden tanıdığı N Seul Kulesi (N서울타워; N Seoul Tawo: N Seul Kulesi) ya da resmi adıyla YTN Seoul Tower, Güney Kore’nin başkenti Seul’de yer alan bir televizyon ve gözlem kulesidir. Kule, Namsan’da yer almakta olup 236 metre yüksekliği ile Seul’un en yüksek noktasındadır.

Kule 1971 yılında tamamlanmış olup Kore’nin ilk genel radyo dalgası kulesidir ve Seul’un televizyon ve radyo yayınını sağlamaktadır. Günümüzde kule KBS, MBC ve SBS gibi Kore medya kuruluşları için sinyaller yayınlamaktadır.

Kulenin meşhur etkinliklerinden birisi de terasa kilit asmak. Zaten bir çoğunuz bunu dizilerde görmüştür illaki her dizide sahnesi vardır. Üzerine genellikle çiftlerin adları ve tarihleri yazılır. Bu rengarenk kilitler terasın her yerindelerdir. Kuledeki diğer popüler etkinlik ise Çiftler bankında fotoğraf çektirmek. Ama burada fotoğraf çektirmek istiyorsanız uzun kuyruğa sabredeceksiniz. 🙂 Kulede yapılan diğer etkinlik ise Kartpostal veya mektup göndermek. Sevdiklerinize Namsan kulesinde bulunan posta kutularına Özel Pullar ve renkli kartpostallar ile Seul hatırası göndermek için harika bir fırsat. Ayrıca Kuleden Seulu 360 derece görme imkanınız da var. Ve 3. Katın camlarına baktığınızda orada asılı çıkartmalar görürseniz şaşırmayın o çıkartmalar baktığınız yönde hangi ülke var ve o ülke ne kadar uzaklıkta gibi şeyleri gösteriyor. Bu çıkartmalara göre Namsan Kulesinden Ankara 7837 km uzaklıkta.

(A Korean Odyssey Dizisi)
(The Legend of the Blue Sea Dizisi)

Açılış saatleri

Sabah 10 – Aksam 11 arasi Kule acik olmaktadir.

Giriş

Gözlemevi:
Yetişkinler: 11.000 KRW (63 TL)
Çocuk (3-12), Yaşlılar (65+): 9.000 KRW (51 TL)

Daha fazla bilgi ve iletişim

Wikipedia: https://tr.wikipedia.org/wiki/N_Seul_Kulesi

Resmi Web Sitesi: http://www.nseoultower.com/

Facebook: https://www.facebook.com/lovenseoultower

E-posta: [email protected]

Telefon: +82 2 3455 9277

Yongsandong Adres 2 (i) -ga, Seul, Güney Kore

Koordinatları: 37 ° 33’4.451 “K 126 ° 59’17.751” E

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?