Yoochun 22 Nisan’da Yargılanacak

0
(0)

Yoochun 2016 yılında Yoochun’un cinsel taciz ve tecavüzüne uğrayan çalışanın tazminatını ödemediği için tekrar yargı karşısına çıkacak. Yoochun 22 Nisan’da Yargılanacak.

Öncelikle Yoochun’dan bahsedelim. Park Yoochun TVXQ, JYJ gibi gruplarda yer aldı ve 2019 yılında çıkan uyuşturucu skandalından sonra sektörden emekli oldu. Şuan 33 yaşında olan Park Yoochun eski nişanlısı olan Hwang Hana’dan da 2019da ayrılmıştı. Uyuşturucu skandalını şöyle bir özetlersek eğer Hwang Han’a ile uyuşturucu kullandığı dedikoduları çıktığında reddetmiş ancak Kore Polisi tarafından 12 Nisan 2019’da doğruluğu raporlanmıştı. 29 Nisan 2019’da ise Park Yoochun uyuşturucu kullandığını itiraf etmiş ve mahkeme tarafından 1 yıl 6 aylık bir ceza ile yargılanmış adı eski nişanlısı Hwang Hana’dan dolayı Burning Sun olaylarında geçmiş ancak günah keçisi olarak adlandırılmıştı.

2016’da Ne Oldu?

2016’da gittiği bir eğlence yerinde (gece kulübü denebilir) “A” olarak anılan bir çalışana tecavüz ve cinsel şiddet uyguladığı dedikoduları ortaya atıldı. Yoochun bunun iftira olduğunu söyledi ve bu bilgiyi yalanladı ve Yoochun “A”ya karşı hakaret davası açtı.

Dava Nasıl Sonuçlandı?

Davayı Yoochun’dan cinsel şiddet gören ve tecavüzüne uğrayan “A” kazandı. Mahkeme kararınca Yoochun cinsel şiddet uyguladığı ve tecavüz ettiği “A” adlı çalışana 50 Milyon KWR tazminat ücreti ödemesi gerekiyordu.

Yoochun Tazminatı Ödemedi

Yoochun miktar mahkeme tarafından onaylanmasına rağmen hala iddiaları ve buna bağlı olarak tazminat parasını ödemeyi reddetti. Buna karşın “A” tazminat ücretini alamadığı için Yoochun’un Officetel’inden pay elde etmek istedi ancak Yoochun Eylül 2019 tarihinden itibaren Officetel’ini vergiden uzak tutup satmak amacıyla açık arttırmaya koydu. Bunlar yüzünden “A” Officetel’den de pay elde edemedi ve tazminat ücretini alamadı ve beklemeye başladı. Yoochun ücreti ödememesinin nedenini mahkeme tarafından ona herhangi bir mail vb. gelmediği için karşılamadığını belirtti.

“A” nın temsilcileri, 2019 yılının Aralık ayında 50 Milyon KRW uzlaşma ücretini ya da ödeyemediği miktar için mülk teslim talebinde bulundu. Yoochun bunlardan dolayı 22 Nisan 2020’de uyuşturucu davasından bu yana ilk kez yargı karşısına çıkacak.

(1)(2)(3)

Önceki yazımız için tıklayın

Bu yazı ne kadar yardımcı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Bu gönderiyi yararlı bulduğunuz gibi ...

Bizi sosyal medyada takip edin!

Bu yayının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu yayını geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?